Vettel, Ceza Puanlarının Şampiyonluğu Etkileyeceğini Düşünmüyor

0

Sebastian Vettel bir yarıştan men edilmekten sadece 3 ceza puanı uzaklıkta. Ancak Alman pilot bu ihtimalin şampiyonluk şansına zarar vereceğini düşünmüyor.

Vettel 2 hafta önce Bakü GP’sinde Hamilton ile yaşadığı olay sonucunda, ceza karnesini son 12 ay içerisinde 9 puana yükseltti. F1 kurallarına göre 1 yıllık süre içerisinde 12 ceza puanı toplayan pilot bir yarıştan men edilir.

F1’in resmi web sayfasına konuşan Vettel, aldığı ceza puanlarından gurur duymadığını dile getirdi. Ancak bu durumun kendisini pist üzerinde korkak bir hale getirmeyeceğini söyledi ve agresif kararlar alabileceğini söyledi.

Vettel, “Elbette bu durum gurur duyduğum bir şey değil,” dedi ve ekledi,

“Aşağı yukarı herkesin ceza puanı var ama en fazla benim var. Daha fazla ceza almamak için elbette sakin olmaya çalışacağım.”

“Elbette bu yaşananlardan ders çıkaracağım ve bir daha olmasına izin vermeyeceğim. Bir daha böyle bir durumun içinde kalırsam kesinlikle daha sakin olacağım. Daha fazla ceza puanı almak istemiyorum.”

“Pazar günü son derece ‘normal’ bir yarış geçirmeyi planlıyorum. Tepkimi hakemlerin dikkatini çekmeyecek bir şekilde göstermek istiyorum.”

“Çevrenizde benim yaşadığım olayı yaşayan var mı diye sormanızı istiyorum, eğer hayır derlerse onlara inanacağımı sanmıyorum.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz