Valtteri Bottas, Pol İçin Mercedes’i Kutladı

0

Mercedes pilotu Valtteri Bottas Avusturya GP’si sıralama turlarında 1. Sırayı alarak kariyerinin 2. Pol pozisyonunu elde etti. Rakibi Ferrari pilotu Sebastian Vettel’i geride bırakan Bottas, başarısını aracı Mercedes W08’e bağladı.

Bottas 1.04.251’lik bir zaman ile liderlik koltuğunu kaptı ve rakibi Vettel’in sadece 0,042 saniye önünde kalmayı başardı. Ancak iki pilot da son turlarını 2. sektörde çıkan sarı bayraklardan dolayı tamamlayamadı.

Bu sebepten dolayı son turlar tamamlanmadı ve Bottas 1. sırada kaldı. Aynı başarıyı Bahreyn’de de gösteren Bottas, temposunun her geçen tur ‘daha da iyi’ olduğunu söyledi.

Bottas, “Aracımızı sıralama turları için gerçekten çok stabil ve iyi bir hale getirdik,” dedi ve devam etti,

“Bu sayede güvenim arttı ve daha iyi kullanmaya başladım, bu pistte araca güven duymanız çok önemli çünkü hızlı virajlara sahip bir yer.”

“Denge açısından araca neredeyse hiç ayar yapmadık ve her tur daha da iyi sonuçlar elde ettim.”

“Yani sonuç olarak takım halinde çok başarılı bir hafta sonu yaşıyoruz ve araba gerçekten çok iyi hissettiriyor.”

Bottas rakibi Vettel ile ‘iyi bir mücadele’ yaşayacağını düşünüyor ve takım arkadaşı Lewis Hamilton’nın, vites kutusu değişimi yüzünden yarışa 8. sırada başlayacak olmasına rağmen yukarılara çıkacağına inanıyor.

“Yarın enteresan ve güzel bir mücadele olacak.”

“Hedef elbette yarışı kazanmak ancak Lewis’in yukarılara geleceğine inanıyorum. Yarış içerisinde bolca vakti olacak ve toparlayacağına eminim. Takım olarak güzel puanlar kazanma şansımız var ve yarın için çok heyecanlıyım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz