Trafik Raikkonen’in Ritmini Bozmuş

0

Ferrari’nin Fin pilotu Kimi Raikkonen, sırala turlarında 2 defa trafiğe takıldığını ve ritminin bozulduğunu belirtiyor.

Raikkonen, sıralama turlarında trafikten etkilenmesine rağmen yarışa 3. sıradan başlayacak ve bu durumdan memnun olduğunu belirtiyor.

Fin pilot, Q1’de 2. hızlı turunu atarken Jolyon Palmer tarafından engellenmiş ve derecesini iyileştirmek için ekstra bir set ultra yumuşak lastik kullanmıştı.

Raikkonen, Q3’te ilk turunda 8 ve 9. virajlardaki trafik yüzünden yavaşlamak zorunda kaldığını ve takım arkadaşı Sebastian Vettel’e göre yavaş kaldığını belirtiyor.

“Sanırım 2. turumdaydı, iyi bir turdu ve açıkçası Palmer son virajda beni yavaşlattı. Neler olduğunu bilmiyorum, çok fazla yavaşlamam gerekti ve ekstra bir set lastik kullanmak zorunda kaldım. Planda olan bir şey değildi, ideal olan bu değildi.”

“Q2’de planımızı değiştirmek durumda kalmış olsak dahi her şey yolundaydı. Q3’te pek kötü değildi ancak son sektördeki 8 ve 9. virajdaki trafik yardımcı olmadı.”

“Ardından 2. turumda sarı bayraklar sallanmaya başladı ve bitiremedik. İdeal değildi, ancak dün zor bir gün geçirdik. Bugün sıralamalarda aracın performansının iyi olduğunu düşünüyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz