Sebastian Vettel: ‘Ferrari Kendi Yarışına Odaklanmalı’

0

Sebastian Vettel, kendisinin ve takımının ‘kendi yarışlarına odaklanmaları’ gerektiğini söyledi ve rakipleri Lewis Hamilton’nın 3.’lükten 8.’liğe düşmesini önemsememeleri gerektiğini savundu.

Vettel Avusturya GP’sine Hamilton’nın 14 puan önünde giriyor ve Hamilton’nın planlanmamış bir vites kutusu değişikliği sebebi ile 5 sıra geriden başlaması nedeniyle, yarışa Hamilton’nın 6 sıra önünden başlayacak.

Yine Mercedes ve Ferrari arasında kıyasıya yaşanan bir sıralama turu mücadelesi sonunda bu sefer gülen taraf Mercedes ekibinden Valtteri Bottas oldu. Bottas rakibi Vettel’in sadece 0,042 saniye önünde kaldı.

Takım arkadaşı Kimi Raikkonen’den (4.) yarım saniye daha hızlı bir tur atan Vettel,

“Q3 çok iyiydi ve turumdan oldukça memnunum,” dedi ve devam etti,

“Vallteri ile bu sezon güzel bir çekişme yaşıyoruz, çok yakın süreler elde ettik.”

“Aramızdaki bu hikaye, macera devam ediyor, elbette onu da bu performansı için kutluyorum.”

“Valtteri halen biraz fark olabileceğini söyledi ancak ben kendi turumdan oldukça memnunum… Belki son virajda ufak bir hata yapmış olabilirim ancak burası kısa bir pist ve her zaman her şeyi doğru yapmak kolay değil.”

“Ancak genel olarak oldukça mutluyum. Araç iyiydi ve düne kıyasla güzel bir gelişme kaydettik ve umarım bu gelişmeyi yarışa da taşıyabiliriz.”

Hamilton’nın grid kaybını avantaja çevirme konusunda konuşan Vettel, “Göreceğiz, sonuçta önümüzde uzun bir yarış var her şey olabilir.”

“Şahsen kendi yarışımıza odaklanmamız gerekir.”

“Vallteri ile zor bir yarış geçecek, hafta sonu boyunca oldukça hızlıydı ve dün de harika tempo yakaladı. Göreceğiz, güzel bir yarış olacak.”

Hamilton, sıralama turları sonrasında yapılan röportaj sonunda eski pilot Davide Valsecchi’nin isteğine rağmen Vettel ile el sıkışmadı. Ancak sonradan işler açığa çıkarıldı ve ikilinin birbirlerini önceden tebrik ettikleri öğrenildi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz