Lewis Hamilton: F1 Şampiyonluğunu Doğru Şekilde Kazanmak İstiyorum

0

Lewis Hamilton, “En başından beri söylüyorum, bu şampiyonluğu doğru yollarla kazanmak istiyorum ve planım bu.”

Lewis Hamilton şampiyona rakibi Sebastian Vettel’e, Azerbaycan GP’sinde yaşadıkları çarpışma sonrasında ufak bir mesaj göndererek bu şampiyonluğu ‘doğru yollarla’ kazanmak istediğini dile getirdi.

Mercedes pilotu son yaptığı basın açıklamasında Bakü GP’si sonrası Vettel hakkında söylediklerini halen desteklediğini ifade etti. Hamilton, Vettel’in yaptığının gençlere çok kötü örnek teşkil ettiğini dile getirdi ve bu hareketin Vettel adına ‘utanç verici’ bir olay olduğunu söyledi.

FIA komitesi geçen hafta yaptığı toplantı sonucunda Sebastian Vettel’e yarış içerisinde aldığı 10 saniye dur/kalk cezası haricinde bir yaptırım uygulamadı. Hamilton bu karara saygı duyduğunu ancak Bakü’de yaşanan çarpışmanın kendi taktiklerini asla değiştirmediğini vurguladı.

Hamilton, “Şu ana kadar yaptığım her yöntem iyi sonuçlandı ve nasıl saldırdığımı veya nasıl savunma yaptığımı değiştirmeme gerek yok. Çocukluğumdan beri nasıl hırslı sürüyorsam o şekilde sürmeye devam edeceğim,” dedi ve devam etti,

“En başında söyledim, bu şampiyonluğu doğru yollar ile kazanmak istiyorum planım bu.”

“Daha fazla sürtüşme göreceğimizi sanmıyorum. Bunu yaşamak istemediğimi açık bir şekilde dile getirdim. Temiz bir yarış planlıyorum, temiz, zor ama adil bir yarış.”

Hamilton Avusturya GP’sine doğru Vettel’in 14 puan gerisinde ancak onun için bir kötü haber plansız bir vites kutusu değişikliği. Bu değişim onu Pazar günü 5 sıraya geriden başlatacak.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz