Hamilton 8. Sıradan Savaşmaya Hazır

0

Lewis Hamilton, yarınki Avusturya GP’si için sahip olduğu lastik avantajının kendisine yardım etmesini umuyor.

Mercedes pilotu Lewis Hamilton bugün yapılan sıralama turlarını takım arkadaşı Bottas ve şampiyonadaki rakibi Vettel’in ardında 3. sırada noktaladı, ama vites kutusu değiştirdiği için yarışa 8. sıradan başlayacak.

Hamilton sıralama turlarının üçüncü seansında takım arkadaşı Bottas’ın 0.2 saniye arkasında kaldı. İngiliz pilot sıralama turlarından sonra yapılan röportajlarda Bottas ve Vettel’i övdü.

“Öncelikle Valtteri’yi tebrik etmek istiyorum. Dünden beri çok iyi bir iş çıkarıyor.”

“Sebastian da çok hızlıydı. Üçüncülükten memnunum çünkü hem Valtteri hem de Seb bugün çok hızlıydı. Tabii ki tur zamanımı geliştirmek istiyordum fakat bugün olmadı.”

Hamilton, Q2’de ultra yumuşak lastiklerle tur atan rakiplerinin aksine süper yumuşak lastik kullandığı için yarınki yarışa ömrü ultra yumuşak lastiklerden daha uzun olan süper yumuşak lastiklerle başlayacak. Hamilton bu lastik tercihiyle diğer pilotlardan daha geç pite gelerek 8. sıradan başlamanın etkisini en aza indirmek istiyor.

“Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Hedefim yarış boyu tırmanıp Valtteri ile duble yapmak.”

“Yarın süper yumuşak lastiklerle başlayacağım. Ultra yumuşak lastikten daha yavaş bir lastik fakat ömrü daha uzun. Neler olacak göreceğiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz