Hamilton, 2014 Yılında Yapılan Geri Dönüşün Tekrarını Mümkün Görmüyor

0

Lewis Hamilton, 2014 Avusturya GP’sinde yaptığı geri dönüşün bir benzerini yarınki yarışta gerçekleştirmekten şüphe duyduğunu belirtti. Britanyalı pilot yarınki yarışta 8. sıradan start alacak.

Hamilton vites kutusu değişikliği sebebiyle Red Bull Ring’de sıralama turlarında 3. sırayı almış olmasına rağmen yarın 8. sıradan start alacak.

Hamilton 2014 yılında sıralama turlarında spin attığı için yarışa 9. sıradan başlamıştı ancak yarışı takım arkadaşı Nico Rosberg’in ardında 2. sırada bitirmeyi başarmıştı.

Ancak Hamilton’a göre şu an sahip oldukları tempo farkı ile bundan 3 yıl önceki tempo farkı arasında çok fark var ve böyle bir performansın tekrarlanmasını beklemediğini söyledi.

Hamilton, “Kesinlikle eminim ki o zamanlar diğer araçlar ve bizim aramızda çok daha büyük bir hız ve tempo farkı vardı,” dedi ve ekledi,

“O zamana kıyasla bir geri dönüş yaşamak bence olağanın dışında ancak elbette elimden geleni yapacağım ve yukarılara çıkabilirsem çok mutlu olurum.”

Hamilton sıralama turları performansını da yorumladı ve Q3 seansında istediği performansı gösteremediğini söyledi.

“Çok düz bir seanstı, herhangi bir sorun yaşanmadı ve araç iyi durumdaydı.”

“Ancak son seansta istediğim gibi değildim. Q1, Q2 iyiydi, Q3 ise şöyle böyle.”

Hamilton Ultra Yumuşak Lastiklere nazaran yarına Süper Yumuşak Lastikler ile başlayacak ancak tersi durumun kendisi üzerinde çok büyük etkisi olmayacağını söyledi.

“Çok büyük bir fark yaratacağını sanmıyorum, daha yavaş bir lastik evet ama bence yarın için daha önemli olan şey dayanıklılık.”

“Elbette birçok şey olabilir güvenlik aracı girebilir, yağmur olabilir, kim bilir. Yarın göreceğiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz