Grosjean Sıralama Turlarında Elektrik Sorunu Yaşamış

0

Yapılan ilk incelemelerin ardından Grosjean’ın Q3’ün son dakikasında pistte durmasının araçtaki elektrik sorunundan kaynaklandığı belirtildi.

Romain Grosjean bugün yapılan Avusturya GP’si sırlama turlarının son bölümünde pist üzerinde durdu. Grosjean bunun araçtaki elektrik kablolarından kaynaklandığını söyledi.

Haas pilotu Q3’ün ilk dakikalarında atılan turlardan sonra Mercedes, Ferrari ve Red Bull pilotlarının ardında 7. en hızlı zamanı kaydederek güçlü bir görüntü çizmişti.

Fransız pilot son turlarını yeni set ultra yumuşak lastiklerle atmak için pite geldiğinde mühendisler Grosjean’a motor ile ilgili bir sorunun olduğunu ve gerçek zaman turu öncesindeki turda aracı zorlamaması gerektiğini söylediler. Ama araç uyarı vermeden 3. virajın çıkışında durdu.

Grosjean, sıralama turlarının kendisi için erken bitmesinden dolayı üzgün olduğunu belirtti. Ayrıca Grosjean pist üstünde durduğu için seans sarı bayraklar altında noktalandı ve hiçbir pilot zaman turunu geliştiremedi. Fransız pilot yaşadığı sorunu “çok ciddi bir şey değil” şeklinde özetledi.

“Yeni lastiklerle piste çıktık, sonrasındaysa sürüş problemi yaşadım. Ben pistteyken sorunu düzeltmeye çalıştık fakat ilk virajın ardından mühendisler yavaşlamamı söyledi. Sonra ise kontrolü tamamen kaybettim, bir daha da aracı hareket ettiremedim.”

“Takımın daha 26. ya da 27. yarışı. Bu yüzden daha öğreneceğimiz çok şey var. Yaşadığım problem elektrik kablosunun yerinden çıkmasıyla ilgiliydi. Çok ciddi bir sorun değil.”

Grosjean’ın aracındaki elektrik sorununun ardından Haas iki aracıyla birden problem yaşamış oldu. Kevin Magnussen Q1’de attığı turla Q2’ye kalmayı başarsa da Q1’in sonuna doğru yaşadığı süspansiyon problemiyle sıralama turlarına veda etmişti.

Grosjean, Magnussen’in yaşadığı sorun hakkında “Kevin’e ne olduğunu bilmiyorum. Çok hızlıydı, süspansiyon problemi yaşaması onun için kötü oldu. Birbirimizi hep daha hızlı sürmeye zorluyoruz. Bir sorun yaşamadığımızda aldığımız sonuçlar bunun bir göstergesi” yorumunu yaptı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz