Stroll Pite Giriş İhlali Yüzünden Kınama Cezası Aldı

0

Williams’ın çaylak pilotu Lance Stroll bugünkü Avusturya GP’si antrenmanlarında pit girişi çizgisini kaçırdığı için kınama cezasını aldı.

Stroll, ikinci antrenman seansının bitimine 15 dakika kala FIA Uluslararası Sportif Kodu’nun L ekininin 4. bölümünde bulunan 4 (d) ve 12.1.1 maddelerini ihlal ettiği için kınama cezası aldı.

Kurallara göre pilotlar pite girerken 9. virajdaki apex’in hemen öncesinde başlayan pit çizgisinin sağında bulunmak zorundalar. Lance Stroll ise yaptığı bir hatadan dolayı bu çizgiyi geçti.

Hakemler “Pilot, yaptığı hata sonrası pite girerken pit çizgisini geçti ve kuralları ihlal etti” dedi ve bu hareketin tehlikeli bir hareket olmadığına kanaat getirdi fakat Stroll kınama cezasından kurtulamadı.

Pilotlar, sezon içerisinde ikisi sürüş ihlalinden dolayı olmak üzere 3 kınama cezası alırsa sıradaki yarış için 10 sıra geriye düşme cezası alıyor.

Stroll, ikinci antrenman seansını takım arkadaşı Felipe Massa’nın 2 sıra ve 0.4 saniye arkasında 16. sırada noktaladı. İki Williams pilotunun da denge sorunu yaşaması dikkat çekti.

Stroll “Bakü’de olduğu gibi rekabetçi değiliz fakat bunu değiştirmek için çalışıyoruz” dedi.

“Pist çok kısa olduğu için saniyenin onda biriyle birkaç sıra kazanabilirsiniz. Yaşadığımız sorunları sıralama turları öncesinde çözmüş olmak istiyoruz. Aracın yol tutuşu iyi değil. Bu yüzden aracımızı diğerleri gibi zorlayamıyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz