Robert Kubica, Formula 1 İçin İkinci Bir Test İle Değerlendirilecek

0

Renault, Robert Kubica’nın Formula 1’e hazır olup olmadığını görmek için Fransız takım ile ikinci bir teste çıkacağını onayladı.

Kubica, geçirdiği ralli kazasından sonra geçen ay tekrar bir F1 aracına dönmüştü. 2012 model Renault motorlu Lotus E20 ile Valencia pistinde test yapan Kubica, performansı ile Fransız ekibi mutlu etmişti.

Renault, perşembe günü yaptığı açıklamalar ile Paul Ricard pistinde ikinci bir test yapacaklarını belitti. Tarihi net olarak vermemiş olsalar da Autosport’a göre bu testler haftaya yapılacak.

Renault takım başkanı Cyril Abiteboul, “Valencia’da yaptığımız ilk test Robert’in bir F1 aracına tekrar alışması amacıyla yapılmış bir organizasyondu. Ancak ikinci testte, onun F1 için yeterli olup olmadığını değerlendireceğiz,” dedi ve devam etti,

“Kubica’nın hayatında yeni bir başlangıç oluyor ve onu bu profesyonel yolculuğunda yalnız bırakmadığımız için takımım adına gurur duyuyorum. Altyapı merkezimiz Paul Ricard pistinde profesyonel ve profesyonel olmayan pilotlar için çalışma alanlarımız var.”

“Halen aşması gereken birçok engel var. Ancak o da gayet farkında ki, Formula 1’e dönüp dönemeyeceği tamamen onun performansına bağlı.”

2011 sezonunda geçirdiği ralli kazasından bu yana Kubica ilk defa pistlere döndü ve geçen hafta yaptığı açıklamalarda kendisinin Formula 1’e dönmek için ‘%80-%90 aralığında bir şansı’ olduğunu söyledi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz