Ricciardo Avusturya’da Podyum İçin Ferrari ile Savaşmak İstiyor

0

Daniel Ricciardo, bu hafta sonu yapılacak olan Avusturya GP’sinde podyumu hedeflerken Red Bull’un podyum için Ferrari ile mücadele edeceğini düşünüyor.

Bu hafta sonu Red Bull’un evinde, Avusturya’da yapılacak yarış için Ricciardo, takımın bugünkü antrenmanlarda gösterdiği performansın hafta sonu boyunca devam etmesini umuyor.

İki hafta önce Bakü’de sezonun ilk galibiyetini alan Ricciardo, bugünkü ikinci antrenman seansını lider Hamilton’un 0.4 saniye ardında 5. sırada tamamladı.

Antrenmanlarda alınan sonuçlara bakılırsa, Red Bull’un pazar günü galibiyet şansı Mercedes ve Ferrari’den az görünüyor, ama tabii ki muhtemel bir yağmur ya da Bakü benzeri bir kaos işleri değiştirebilir.

Ricciardo, ikinci antrenman seansı sonrasında yaptığı açıklamada sıralama turlarında Red Bull’un Ferrari’nin hemen arkasında yer bulmayı hedeflediğini söyledi.

“Mercedes her zaman olduğu gibi sıralamalarda ön sırada olacaktır. Umarım Ferrari çok hızlı olamaz ve onlarla podyum için savaşırız. Şu an her şey çok yakın.”

“Şu an (hız açısından) Seb ve Raikkonen’in arasındayız. Umarım yerimizi kaybetmeyiz.”

İkinci antrenman seansını planladığı gibi tamamlayamasa da Ricciardo bugünkü performansından memnun olduğunu da ifade etti.

“İyi bir gündü, planladığımız birçok şeyi yaptık. Birkaç problemden dolayı seansın sonuna doğru uzun bir sürüş yapamadım. Ama aracımız rekabetçi görünüyor.”

“İlk 5 araç 0.4 saniye gibi bir süre içerisinde turladı. Umarım bu rekabet yarınki sıralama turlarında da devam eder ve izleyiciler heyecan verici bir yarışa tanık olur.”

İkinci antrenman seansının sonundaki problemin sebebi sorulduğunda Ricciardo, “Açılımının ne demek olduğunu bilmiyorum fakat sorun MGU-H ile ilgiliydi” dedi.

MGU-H: Motor Generator Unit Heat. Egzozdan çıkan gazların sahip olduğu enerjiyi geri kazanmak için (örneğin bataryalarda saklamak) kullanılan motor bileşeni.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz