Ocon Temasın Ardından Tutumunu Değiştirmeyecek

0

Esteban Ocon, takım arkadaşı Sergio Perez’le Bakü’deki temasın ardından yaklaşımını değiştirmeyeceğini belirterek Meksikalı’ya cevap verdi.

Sergio Perez dün yaptığı açıklamada takım arkadaşının yarışmanın ne anlama geldiğini anlaması gerektiğini belirtmişti.

Ocon, Perez’in yaptığı yorumlar Red Bull Ring’de kendisine yöneltildiğinde: “Tek koltuklu serilerde peş peşe 40’dan fazla yarış tamamladım” dedi ve ekledi:

“Avrupa F3 şampiyonuyum, GP3 şampiyonuyum, bu yüzden tekerlek tekerleğe savaşlarda ya da yarışta yetersiz tecrübeye sahip olduğumu sanmıyorum, bu kadar.”

“Dünyada istediğiniz şeyi söylemeye hakkınız var. İstediğimi söyleyebilirim o da istediğini söyleyebilir, herkes kendi fikrine sahip olmakta özür ve buna saygı duyuyorum.”

Ocon sezon boyunca rekabetçi olmayı bekliyor ve yaklaşımını değiştirmeyeceğini belirtiyor.

“Tutumumu değiştirmeyeceğim, bence bu, takım ve çalışma şeklimizle birlikte yılın başından beri iyi işliyor.”

“Değiştireceğimizi düşündüğüm tek şey, yarışırken ne yaptığımız konusunda dikkatli olmak fakat yarışmaya devam edeceğiz.”

“İkimiz arasında tüm sezon boyunca büyük bir rekabet olacak çünkü bildiğim pistlerde daha deneyimli olacağım ve daha rahat hissedeceğim fakat adil bir dövüşe devam etmemiz gerekiyor.”

Ocon olayın ardından Force India ile Silverstone’da bir araya geldiğini ve hatada her iki sürücünün de kusurlu olduğu yönünde karar aldıklarını belirtti.

“Bunun %50-%50 olduğu sonucuna vardık. Yalnızca benim hatam değildi Sergio da hatalıydı, her ikimizin hatasıydı, gelecekte bunun tekrar etmeyeceğinden emin olacağız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz