Mercedes Çok Hızlı Olsa da Vettel, Sıralamaların Yakın Geçmesini Bekliyor

0

Sebastian Vettel, Avusturya’da yakın geçen ilk iki antrenmanın ardından Azerbaycan GP’si sıralama tularında Mercedes’ten yedikleri farkın bir seferliğe mahsus olduğundan emin.

Ferrari, şimdiye kadar koşulan yarışların çoğunda güçlü bir sıralama turu ve yarış performansı sergiledi ancak bir önceki yarış Azerbaycan GP’sinde Mercedes’in oldukça gerisinde kaldı.

Bakü’deki sıralama turlarında en hızlı Ferrari pilotu olan Kimi Raikkonen, pole pozisyonu sahibi Hamilton’ın 1.1 ikinci sıradaki Valtteri Bottas’ın ise 0.5 saniye ardında kalmıştı.

Bununla birlikte Red Bull Ring’deki ilk gün çalışmalarında Hamilton’ın yalnızca 0.147 saniye ardında ikinci olan Sebastian Vettel, bu hafta sonu pole pozisyonu mücadelesinin daha yakın olacağını düşünüyor.

“Bence Bakü, birçok açıdan tek seferlikti. Sıralamalar bizim için iyi değildi. Pozisyonumuz fena değildi fakat açıkçası, fark çok fazlaydı. Kendimizden emin veya olmamız gereken kadar rahat olmadığımızı düşünüyorum.”

“Pazar her şey yolundaydı ve genelde Pazarları her şey yolunda oluyor.”

“Burada, henüz çok şey görmedim fakat yakın görünüyor. Kısa bir pist, bu yüzden yakın olacağını hayal edebilirsiniz. Bence Mercedes favori, bugün ne zaman piste çıksalar çok hızlı göründüler.”

“Fakat, yarın ne olacağını göreceğiz.”

Avusturya’daki ilk gün çalışmalarında geride kalan diğer Ferrari pilotu Kimi Raikkonen, 1.06’nın altına inmeyi başaramadı ve günü takım arkadaşından yarım saniye daha yavaş bir turla ancak 6. tamamlayabildi.

“Çok iyi bir tek tur atamadım, bu yüzden yarın için tamamlanacak birtakım çalışmalar var ancak bu bir Cuma, bu yüzden her şey yolunda.”

Raikkonen, 2. antrenmanlarda pit yoluna dönerken bir kameramanın tripoduna çarpmaya çok yaklaştı ve o esnada telsizden ‘şu fotoğrafçıları yolumdan çekin’ uyarısında bulundu.

“Her hafta sonu bunu görüyoruz, başta fotoğrafçılar olmak üzere insanları biraz kontrol altında tutmak zorundayız.”

“Biz kendi işlerimizi yapmaya çalışıyoruz, onlar kendi işini, fakat sürdüğümüz bir yer var.”

“Bu, fotoğrafçılarla ne yazık ki asla bitmeyen bir hikaye. Biri yaralanabilir. Bunu yapabileceğimiz kadar yapmaya çalışıyoruz ve açıkçası onları güvenli bölgede tutmaya çalışıyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz