Mercedes Bottas’ın 2018 Kontratı İçin Acele Etmiyor

0

Mercedes, Bottas’ın kontratını yenilemekte acele etmeyeceğini söylese de Fin pilotla devam etmek istiyor.

Valtteri Bottas Ocak ayında Brackley’e gittiğinde, Mercedes’in Fin pilotun performansına bakarak gelecek hakkında karar vermek istemesi üzerine 1 senelik kontrat imzalamıştı.

Bu sezon Mercedes ile kariyerindeki ilk pol pozisyonunu ve yarış galibiyetini almayı başaran Bottas, pilotlar şampiyonasında takım arkadaşı Lewis Hamilton’un 28 puan arkasında üçüncü sırada.

Mercedes takım patronu Toto Wolff, Avusturya GP’si öncesi Fin pilotun performansından memnun olduğunu belirtse de takımın uzun vadeli sürücü stratejisini belirlemek için uzun uzadıya düşünmesi gerektiğini ifade etti.

“Valtteri iyi bir iş çıkarıyor, fakat sürücü tercihi yapmak için acele etmemeniz gerek.”

“2019 ve sonrası için sürücü pazarı oldukça ilginç olacağa benziyor. İlerisi için bir plan yapmamız gerek.”

“Tabii ki bu söylediklerim Valtteri ile anlaşmayacağımız anlamına gelmiyor, şu anki favorimiz elbette o. Zaten o da bizimle kalmak istiyor. Sadece düşünüp karar vermemiz lazım.”

Bottas’a ek olarak Fernando Alonso ve Sebastian Vettel’in de gelecek sezon için henüz takımları bulunmuyor. Daniel Ricciardo, Max Verstappen ve Lewis Hamilton’un ise gelecek sezon için kontratları var.

Ayrıca Mercedes’in kadrosunda bulunan genç pilotlar Esteban Ocon ve Pascal Wehrlein, takımın gelecek planları arasında bulunuyor.

Her ne kadar konu hakkında birçok söylenti çıksa da kısa vadede Mercedes’in Hamilton’a takım arkadaşı olarak Bottas yerine Alonso ile anlaşma imzalaması zor görünüyor.

Wolff, “Fernando şüphesiz Formula 1’deki önemli kişiliklerden birisi. Harika bir sürücü ve hem Honda hem de McLaren bunun farkında” dedi.

Ayrıca “Şu anda sürücü kadromuzdan memnunuz. Duymak isteyeceğiniz cevap bu değil, biliyorum ama istikrar ve sürücülerimiz arasındaki ilişkiler bizim için çok önemli ve şu an her şey yolunda” diyen Wolff, Mercedes’in Alonso ile anlaşmayacağının sinyalini verdi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz