Massa: Umarım Kubica Dönebilecek Kadar Güçlüdür

0

Williams pilotu Felipe Massa, Robert Kubica’nın dönebilecek kadar güçlü olduğunu umuyor.

Tecrübeli pilot Felipe Massa, son günlerde Renault ile birlikte Formula 1’e döneceği konuşulan Robert Kubica hakkında iyi niyetlerini gösterdi.

“Konuşmak çok zor çünkü tam olarak nasıl olduğunu ve tam olarak kolunun nasıl olduğunu bilmiyoruz. F1 için geri gelmesi şahane olurdu. Gerçekten doğru şekilde dönebilecek ve tüm sezon boyunca yeterince güçlü olabilecek bir pozisyonda olduğunu umuyorum.”

Öte yandan Massa’nın da Formula 1’deki geleceği net değil. Brezilyalı pilot geçtiğimiz sezon sonunda F1’i bırakmış fakat Bottas’ın Mercedes’e geçmesiyle geri dönebilmişti. Daha önce 2018 için yarışmak istediğini belli eden Massa’ya, Claire Williams’dan da destek geldi:

“Olmaması için bir sebep göremiyorum. Felipe’nin emekliliğini yarıda kesmesi ve takıma dönmesi kararı açısından çok şanslıyız. Ve bu yıl çok iyi çalışıyor, puanlar kazanıyor ve Lance’e yardım ediyor.”

“Aynı zamanda deneyimiyle, Paddy Lowe’le aracın nasıl geliştirileceği hakkında çok faydalı oluyor. Yani eğer gelecek yıl hakkında konuşursak, öncelik devam etmek için yeterince motive olduğuyla ilgili onun kararı olacak.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz