Kimi Kaza Polemiğine Dahil Olmak İstemiyor

0

Kimi Raikkonen, takım arkadaşı Vettel ve Lewis Hamilton arasında gerçekleşen olayla ilgili yaşanan tartışmalara dahil olmak istemediğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta Bakü’de düzenlenen Azerbaycan GP’sinde güvenlik aracı arkasında Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel temas yaşamış, hadiseden sonra Sebastian Vettel birçok kesim tarafından yoğun olarak eleştirilmişti.

Yarış içinde on saniye dur-kalk cezası alan Vettel’in daha ileri bir cezayı hak edip hak etmediğini incelemek için toplanan FIA, Pazartesi günü düzenlediği toplantıda cezanın yerinde olduğuna hükmetti ve ek bir ceza vermedi.

Öte yandan Kimi Raikkonen, hadise ve ceza sistemi hakkındaki yorumları sorulunca polemiklere girmek istemediğini söyleyerek kenara çekildi:

“(Konuya) dahil olmaya hiç ilgim yok. Tabii ki Seb yarışta cezalandırıldı, sırasını kaybetti ve o günden sonra hiçbir şey olmadı. Tabii ki gidip onunla konuşmalısınız.”

“Ekleyecek veya söyleyecek hiçbir şeyim yok, benimle ilgisi sıfır. Bazı cezalar vardı, yeterince adildi, hatalar yapıldı, ve önümüze bakıyoruz.”

Öte yandan yarışta vatandaşı Bottas’la temas yaşayan Raikkonen, gerilere düşmüştü fakat Valtteri Bottas olayı cezasız atlatmıştı. Kimi Raikkonen ise olaydan ötürü Bottas’ı suçlamanın doğru olmadığını düşünüyor:

“Son yarışta bize birçok puana mâl oldu fakat gerçekten bizim suçumuz değildi. Ama bazen işler böyle yürür ve bu birkaç defa oldu. Bazen benim hatamdır, bazen onun hatasıdır.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz