Hamilton: Bugün, Mercedes’in En İyi Cuma Günüydü

0

Lewis Hamilton, bugünkü Avusturya GP’si antrenmanlarını Mercedes’in 2017’deki en güçlü antrenmanı olarak değerlendirdi.

Üç kez dünya şampiyonu olan İngiliz pilot, bugünkü iki antrenman seansını da F1 tarihinin en hızlı turlarını atarak şampiyonadaki rakibi Sebastian Vettel’in 0.1 saniye önünde ilk sırada tamamladı.

Hamilton’un iki antrenman seansını da ilk sırada tamamladığı diğer yarışlar Avustralya ve İspanya GP’leriydi fakat Hamilton, Mercedes W08’in bir cuma gününde ilk defa bu kadar iyi olduğunu ifade etti.

“Genel olarak iyi bir gündü. İlk defa bir hafta sonuna bu kadar iyi bir şekilde başlıyoruz.”

“Normalde cuma günleri bu kadar iyi olmuyorduk, hafta sonu boyunca gelişmemiz gerekiyordu. Bu sezon bir cuma günü ilk kez bu kadar iyi geçti. Aracın dengesi harika. Sadece ince ayarlar yapmaya çalışıyoruz.”

İki antrenman seansını da 3. sırada tamamlayan Valtteri Bottas ise aracın yeni parçalarının (ön kanat, burun ve taban) bekledikleri gibi çalıştığını söyledi.

“Bu sezon birçok kez hafta sonuna dengeli bir araçla giremedik. Şu an araç gayet iyi bir dengeye sahip. Özellikle ikinci antrenmanda araç daha iyiydi.”

“Yine de iyi bir tur atmak için kendimi zorlamam gerekti. Araç kesinlikle çok hızlı. Birkaç ince ayarla birlikte sıralama turlarında gerçekten güçlü olabiliriz.”

Vettel ilk seansı dördüncü, ikinci seansı ise ikinci sırada noktalamasının ardından Azerbaycan’da tek turda neden hızlı olamadıklarını anladıklarını söyledi. Vettel ayrıca Mercedes’in Avusturya’da cumartesi gününün favorisi olduğunu da ekledi.

“Kısa bir pist, bu yüzden turlar birbirine çok yakın olacak. Mercedes favori durumda. Bugün piste her çıktıklarında hızlı göründüler.”

“Bir yargıya varmak zor fakat araç genel olarak iyi hissettiriyor.”

Red Bull pilotu Max Verstappen ise ilk seansı Hamilton ve Bottas’ın arasında ikinci sırada, ikinci antrenman seansını ise dördüncü sırada tamamladı.

Verstappen “Tam olarak mutlu değilim. Aracın dengesi çok iyi değil fakat öndekilerden uzakta değiliz” dedi.

“Biraz daha hızlı olabilirdik. Öndekilerin çok arkasında değiliz fakat Mercedes’in sıralama turlarında “motorun vanasını” açacağını biliyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz