2017 Avusturya GP 2. Antrenmanlar – Hamilton Günü Lider Kapadı!

0

Avusturya GP’si 2. antrenmanlarında zirvenin adı değişmedi. Sabah seansında 1.06’nın altına inen tek isim olan Hamilton derecesini daha da iyileştirerek günü lider kapadı.

Sabah bölümünde biraz yavaş kalan şampiyona lideri Sebastian Vettel öğleden sonra hızlandı ve ana rakibi Hamilton’dan 0.147 saniye daha yavaş bir tura imza atarak 2. olmayı başardı.

Valtteri Bottas, sabah bölümünde olduğu gibi yine 3. olurken ev sahibi Red Bull’dan Max Verstappen 4. ve Daniel Ricciardo 5. oldu.

Sabah bölümünde 6. olan Kimi Raikkonen, öğleden sonra da yavaş kaldı ve Hamilton’ın 0.661 saniye ardında kalarak günü ancak 6. noktalayabildi.

Azerbaycan GP’sinde Haas’ın bu sezonki en iyi sonucu elde eden Kevin Magnussen 7. olurken McLaren-Honda şaşırtmaya devam etti ve 8. olarak Spielberg’deki ilk gün çalışmalarının her ikisinde de ilk 10’da yer almayı başardı.

İlk antrenmanlarda koltuğu test pilotu Sirotkin’e devreden Hulkenberg, iyi bir seans sonunda 9. olurken ilk 10’da yer alan son isim ise Haas’tan Romain Grosjean oldu.

İlk 10’da yer alan sürücülerin tamamı en hızlı turlarını hafta sonunun en yumuşak hamuru olan ‘Ultra Yumuşak’ lastiklerle attılar ve tıpkı ilk seansta olduğu gibi uzun düzlükler sonrasındaki yüksek frenlemelerde spin atan veya pist dışına çıkan birçok sürücü vardı.

Avusturya GP’si 3. antrenmanları yarın TSİ 12.00’de koşulacak.

2017 Avusturya GP 2. Antrenman Sonuçları

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz