Vettel ve Hamilton Bugün Basın Toplantısında Bir Araya Gelecekler

0

Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel, Spielberg’deki hazırlık programları kapsamında bugün FIA basın toplantısında bir araya gelecekler.

Bilindiği gibi ikili Azerbaycan GP’sinde güvenlik aracında çarpışmış ve Vettel rakibine kasıtlı olarak çarptığı için 10 saniye dur/kalk cezasına çarptırılmıştı.

Alman pilot kazanın ardından Hamilton’ın fren testi yaptığını ve onun da ceza alması gerektiğini söylemiş, Hamilton ise Vettel’in kendi kendini rezil ettiğini belirtmişti.

Yarıştan sonra padoktaki birçok isim Vettel’in aldığı cezanın yetersiz olduğunu belirtmiş ve FIA bu hareketin daha fazla yaptırım gerektirip gerektirmediğini araştırmak için bu hafta başında toplanmıştı.

Vettel, Pazartesi günü düzenlenen duruşmada kazadaki sorumluluğu üstlenmiş, Hamilton, FIA ve tüm seyircilerden özür dilemişti. Alman pilotun özrünü kabul eden FIA, 4 kez dünya şampiyonu pilota genç sürücü destek programında görev alması yaptırımında bulunmuştu.

FIA, Alman pilotun özrünü her ne kadar kabul etse de bu hafta sonu şampiyonluk savaşı kaldığı yerden devam edecek ve iki pilot arasındaki gerilimin ne olacağı büyük merak konusu.

İki sürücü Bakü’nün ardından ilk kez FIA basın toplantısında bir araya gelecekler ve kuşkusuz Hamilton’ın konuyla alakalı söyleyecek sözleri olacaktır. Bakalım toplantıda iki pilot arasında nasıl diyaloglar geçecek.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz