Ricciardo, FIA’nın Vettel Hakkındaki Kararını Destekliyor

0

Daniel Ricciardo, Sebastian Vettel’in Bakü’deki hareketinin tehlikeli olmaktan ziyade aptalca olduğunu belirtiyor ve Ferrari sürücüsünün yaptığı şey için yeterli cezayı aldığını düşünüyor.

Vettel, Azerbaycan GP’sinde Hamilton’a çarpması nedeniyle 10 saniye dur/kalk cezası almış fakat FIA, 3 Temmuz günü ek soruşturma başlatılacağını duyurunca Alman pilot daha fazla yaptırım riskiyle karşı karşıya kalmıştı.

FIA, Pazartesi günü kazadaki sorumluluğu üstlenen ve bir özür yayınlayan Vettel’e daha fazla yaptırımda bulunmamayı tercih etti.

Azerbaycan GP’sini kazanan Ricciardo, Hamilton’ın kafalık problemi nedeniyle galibiyeti kaçırmasının tüm durumu kızıştırdığını düşünüyor.

Red Bull’daki köşesinde yazan Ricciardo, “Vettel’in aldığı cezayla ucuz kurtulduğu yönünde bir görüş var ama bence bu, yalnızca (yarışı) Hamilton’ı mağlup ederek noktalamasından kaynaklanıyor” dedi ve ekledi:

“Ve bu, sadece Lewis’in yaşadığı kafalık sorunuyla kendisi yüzünden meydana geldi.”

“Bu olmasa, Lewis kazansa, ki öyle olacak gibi görünüyordu ve Seb 5. olsaydı, o halde bunun hakkında bu kadar gürültü olmazdı.”

“Onun yaptığı şey doğru değildi fakat tehlikeli değildi – 40 km/sa ile gidiyorduk – bu yüzden bu daha çok aptalcaydı.”

“Bence, Seb’in aldığı 10 saniye dur/kalk cezası, siyah bayrak dışında alabileceğiniz en büyük ceza.”

“Daha büyük zaman cezası yok çünkü pitte 20 saniye kaybediyorsunuz ve o daha sonra 10 saniye boyunca hareketsiz durmak zorundasınız.”

“Bence, komiserler yarış sonunda ona 10 saniye cezası verselerdi bu hafif bir ceza olurdu ve bunun yetersiz bir ceza olduğunu kabul ederdim.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz