Perez: Ocon’un Yarışmanın Ne Anlama Geldiğini Öğrenmesi Gerekiyor

0

Force India pilotu Sergio Pérez, Azerbaycan’da kazalarına bir yenisini ekleyen ekip arkadaşı Esteban Ocon’un “yarışmanın ne anlama geldiğini anlaması” gerektiğine inanıyor.
Force India pilotlarının Kanada’da yaşadıkları gerginliğin ardından, Ocon Bakü’de podyum mücadelesi veren takım arkadaşına 2. virajda atak yapmaya çalışmış ve bu geçiş denemesi ikilinin yaşadığı temasla sonuçlanmıştı.

İki aracın da hasar aldığı yarışta, Pérez yarış dışı kalırken Ocon altıncı sırada damalı bayrağı gören isim oldu.

Pérez Ocon’un yaptığının “tamamen kabul edilemez” olduğunu düşünmesine rağmen Force India iki pilotunun da yarışta özgür olduğu konusunda ısrarcı..

Pérez’e takım emirlerinin uygulanmasının gerekip gerekmediğini sorulduğunda Meksikalı pilotun cevabı “Hayır, sadece Esteban’ın yarışın ne demek olduğunu anlaması gerekiyor; yarışmak , diğer arabayla mücadele vermektir, ona çarpmak değil” oldu.

“Bence griddeki hemen hemen tüm takım arkadaşları serbestçe yarışabiliyorlar, tabii ki diğer otomobil ve rakiplerine saygı çerçevesinde.”

“Nico [Hülkenberg] ile dört yıl boyunca hiç bir sorunumuz olmadı, yarışlarda özgürdük, büyük mücadeleler verdik. Esteban, yarışın ne demek olduğunu anlarsa herşey net olacak.”

“Kanada’da öfkeli miydi ya da başka bir şey mi vardı bilmiyorum ancak takımın bakışı açısı yarışmakta özgür olduğumuz.”

“Örneğin pozisyonumu, Bakü’de Verstappen’a yaptığımdan daha sert savunmadım, pozisyonumu savunmaya çalıştım, ki herhangi bir sürücü bunu yapar.”

“Bakü’de olanlar takımın bakış açısından tamamen kabul edilemezdi, bu takımdan aldığım geri bildirimdi.”

“Takım arkadaşlarımla yaşadığım tüm deneyimlerde, rekabet yoğundu fakat asla bu boyuta taşınmadı, birbirine çarpmak gereksiz.”

“Ona yeterli boşluğu bıraktım, o zaten öndeydi, yarışlarımızın mahvolmasına hiç de gerek yoktu ve bunun bedelini takım ödedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz