Magnussen: Grosjean Gününde Olduğunda Button’dan Daha Hızlı

0

Kevin Magnussen bu sezonki takım arkadaşı Romain Grosjean’ın gününde olduğunda Jenson Button’dan daha hızlı olduğunu ve 2016’da Renault’daki takım arkadaşı Jolyon Palmer’dan daha iyi bir mihenk taşı olduğunu belirtiyor.

2016’nın sonunda Renault’dan ayrılarak Haas’a katılan Magnussen, Azerbaycan GP’sinde 7’nci olarak takımının bu sezonki en iyi sonucunu elde etti ve sürücüler klasmanında takım arkadaşı Grosjean’ın bir basamak üzerine çıktı.

Danimarkalı sezon ilerledikçe zayıf sıralama turu performansını da geliştirmeyi başardı ve son 5 yarışın 3’üne takım arkadaşı Grosjean’ın önünde başlamaya hak kazandı.

Magnussen, Grosjean’ın tek turdaki saf hızının 2014’te McLaren’da takım arkadaşı olduğu 2009 dünya şampiyonu Jenson Button’dan daha iyi olduğunu belirtiyor.

“O, bir takım arkadaşından ihtiyaç duyduğum her şeye sahip.”

“Saf hız, bu yüzden ondan (bunu) öğrenebilirim ve onunla (hızımı) karşılaştırabilirim ve o, tecrübeli de.”

“Bu yüzden bana göre o çok iyi bir takım arkadaşı – muhtemelen gününde olduğunda Jenson’dan daha hızlı fakat Jenson çok istikrarlıydı.”

Magnussen son zamanlarda Haas’taki ortamın McLaren ve Renault’daki ortamdan daha sağlıklı olduğunu belirtmişti ve şimdi garajın diğer tarafında kendini kanıtlamış bir takım arkadaşına sahip olmanın kendi yararına olduğunu hissediyor.

“Kendinizi karşılaştırmak, göstermek ve ona karşı kendinizi kanıtlamak için yalnızca takım arkadaşınıza sahipsiniz.”

“İyi bir repütasyona sahip olan ve hızlı olarak tanınan bir takım arkadaşına sahip olmak çok daha iyi, bu nedenle ona sahip olmak iyi.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz