Fernando Alonso: ‘Yarış Kazanamamak Kariyerime Zarar Verdi’

0

Fernando Alonso, 2015 yılında McLaren’a döndüğünden beri yarış zaferi alamamasını kariyeri açısından ‘en büyük kayıp’ olarak nitelendiriyor.

Alonso 2014 sezonu sonunda Ferrari’den ayrılıp, McLaren-Mercedes yıllarındaki başarı ümidiyle McLaren-Honda ekibine katılmıştı.

Ancak Honda’nın dayanıklılık sorunları nedeniyle 2017 sezonunda takım ortaklıkları bitirecek duruma geldi ve Alonso sezon sonunda takımdan ayrılacak.

McLaren-Honda’da yaşanan sıkıntılara değinen Alonso, durum hakkında herhangi bir olumlu yorum yapamadı. Bu sorunların onu yaraladığını ve yardım etmediğinden bahsetti.

Sky F1’e konuşan Alonso, “Galibiyet alamamamız kariyerime çok zarar verdi ve motivasyon ile mutluluğu da alıp götürdü,” dedi ve devam etti,

“Son yıllardaki en büyük kayıp bu oldu.”

“2013 yılından beri galibiyetim yok, yani sadece son 3 sene değil. Bunun öncesi de var ve bu çok yıpratıcı bir durum.”

“Ama aynı zamanda diğer pilotlara da bakıyorum Nico Hulkenberg, Daniel Ricciardo ve Max Verstappen bu insanlar gerçekten çok yetenekli. Ancak onlar bile son yıllarda 2-3 podyum alabildi.”

“Mercedes ekibinden çok domine edici bir performans vardı. Bu sene ise hem Ferrari, hem de Mercedes baskın. Diğer herkes aynı durumun içinde.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz