Renault Dayanıklılık Konusunda Güçlü Adımlar Atıyor

0

Renault, Azerbaycan GP’sinde yaşanan sorunlardan sonra, gelecekteki dayanıklılık sorunlarını erkenden fark etmek için “yeni ve daha iyi prosedürler” getirdiğini açıkladı.

Renault, Bakü’ye getirdiği yeni motorla birlikte takım patronu Cyril Abiteboul’un ifadesine göre tur başına 0.2 saniye civarında hızlandı. Ancak bu hızlanma, motorun dayanıklılık sorunları yaşamasına ani olmadı.

Verstappen ve Palmer hafta sonu boyunca sorun yaşarlarken Kvyat da yarışta aracını kenara çekmek zorunda kaldı. Bu kötü karneden sonra Renault’nun F1 motorlarından sorumlu yönetiisi Remi Taffin, yeni prosedürler getirdiklerini açıkladı.

“Pistte anında incelediğimiz dayanıklılık sorunlarımız oldu. Ama bu gerçekleşen açık gelişimleri gölgelememeli. Araçları piste çıkarmadan herhangi bir sorunu yakalamak için yeni ve daha iyi prosedürler getirdik ve bu alanda büyük bir dikkat ve tedbirle çalışıyoruz.”

“Müşteri takımlarımız için, sorunların çakıştığını gördük. Enerji deposu sorunu incelendi ve yeni enerji depoları bu bakımdan farklı bir sürümde olacak. İçten yanmalı motorda, en son sürüm bugüne kadar yaşadığımız sorunları çözdü.”

“Avusturya’da parçaların en yeni versiyonlarına sahibiz ve geçmiş sorunların hiçbirinin tekrarını görmemeliyiz.”

“Yepyeni güncellemelerle ilgili büyük bir plan yok, sadece tüm paketin devamlı gelişimi var.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz