Mika Hakkinen: Formula 1, Mick Schumacher İçin Çok Erken Konuşuyor

0

Çifte dünya şampiyonu Mika Hakkinen, Mick Schumacher’in F1’e adım atmasına dair gezinen söylentiler için henüz çok erken olduğu kanaatinde. Hakkinen 2000’li yıllarda, efsanevi isim Michael Schumacher’in rakiplerinden biriydi.

Ferrari geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklama ile eğer Schumacher F1’e katılmak isterse, genç sürücü programında yerinin hazır olduğunu belirtmişti. 18 yaşındaki genç pilot şu an Formula 3 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele ediyor ve elde ettiği tek podyumla sürücüler klasmanında 11. sırada.

Auto Bild’de konuşan Hakkinen, “Şu an Formula 1’i konuşmak için doğru zaman değil,” dedi ve devam etti:

“O halen bir delikanlı ve kendisini birçok alanda halen ispatlamak zorunda. Ancak tek önemli şey daha fazla yarış kazanmak istemesi.”

“Eğer alçak gönüllü ve kazanmaya aç biriyseniz, amacınız kazanmak ise, kendinizi geliştirmek ve daha iyi bir pilot olmak için çalışıyorsanız ihtiyacınız olan tek şey bu. Ben Mick ile konuştuğum zaman onun kazanma hırsına sahip biri olduğunu gördüm.”

Ferrari’nin haricinde genç Alman pilot ile ilgilenen bir diğer takım ise Mercedes. F1 sürücü olmayan tek pilot George Russell da Mercedes’in genç pilotlar programına alınmış durumda.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz