Mercedes, Lastikleri Daha İyi Çalıştırdıklarını Belirtiyor

0
Sebastian Vettel 14 puan farkla sürücüler klasmanı liderliğini elinde tutuyor fakat son 2 yarışta Mercedes çok daha güçlü göründü.

Mercedes sezon başından beri Pirelli lastiklerinin çalışma aralığını yakalama konusunda güçlükler yaşadı ve ekip Monaco’da podyuma dahi çıkamadı.

Mercedes motor sporları patronu Toto Wolff, Avusturya GP’si öncesinde lastikleri daha iyi anlamaya devam ederek doğru çalışma aralığını daha düzenli bir şekilde yakaladıklarını belirtti ve Ferrari’yi uyardı.

“Aracımızın performans gösterebilmesi için neyin gerektiğini anlama konusunda Monaco’dan beri bir adım attık. Tatlı alanı bulmak hala zor fakat bunu çok daha düzenli yapmaya başlıyoruz”

“Açıkçası, yeni kuralların ve lastiklerin kombinasyonunu anlaması zaman alan tek ekip biz değiliz – fakat adım adım ilerleme kaydediyoruz. Ve önümüzdeki iki hafta sonu bunu yapmaya ve topladığımız puanları maksimize etmeye devam etmeliyiz.”

Wolff, bu hafta sonu Avusturya GP’sinde mağlup edilmesi gereken takımın Mercedes olacağından emin.

“Mutlulukla, (Avusturya) son 3 yılda Mercedes için olumlu bir zemin oldu. Ancak Spielberg’deki tarihi başarı oranımıza bel bağlayamayız çünkü kurallar yeni tanıtıldı.”

“Cuma sabahı tekrar sıfırdan başlayacağız ve 1. antrenmanlarda engellerin üstesinden gelmeyi hedefleyeceğiz. Bunun kadar yakın bir sezonda, yıl sonunda en üst basamakta olacaksanız (bunu) yapmak zorundayız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz