Lance Stroll Avusturya Yarışmak İçin Heyecanlı

0

Lance Stroll, ilk 8 yarışta hiç bilmediği pistlerde mücadele etmesinin ardından önceden yarıştığı bir pist olan Spielberg’deki Avusturya GP’sinde yarışmayı dört gözle beklediğini söyledi.

Red Bull Ring, genç Kanadalının F3 şampiyonluğunda 2 kez galibiyet aldığı ve çok iyi bildiği bir pist. Bu sezon hiç bilmediği pistlerde yarışan Lance Stroll Kanada GP’sine dek çok zorlanmış ve eleştirilerin odağı haline gelmişti.

Kendi topraklarında ilk puanını kazandıktan sonra öz güvenini tazeleyen Stroll, 2 hafta önce koşulan Azerbaycan GP’sinde burnunu pislikten uzak tutarak kariyerindeki ilk podyumu elde etti ve tarihte podyuma çıkan en genç çaylak olmayı başardı.

Stroll, bu hafta sonu koşulacak Avusturya GP’si öncesinde heyecanını gizleyemedi.

“Avusturya benim için tamamen farklı bir deneyim olacak çünkü bu, daha önce zaten yarıştığım ilk pist olacak.”

“Bu pisti seviyorum, çok havalı ve yarışmaktan zevk aldığım bir mekan.”

“Çok viraj yok ama harika bir akışa sahip ve iyi bir ritim elde etmek kolay. Başarılı olduğunuz bir piste geri dönmek her zaman harikadır ve bu, geçtiğimiz yıl F3’te iki galibiyet kazandığım için burada kesinlikle geçerli.”

Stroll’ün takım arkadaşı Felipe Massa, Bakü’de yarış dışı kalmasının ardından Avusturya’da mücadele geri dönmeyi hedefliyor.

“Avuturya, sürmek için gerçekten eğlenceli bir pist. Normalde orada oldukça rekabetçi oluyoruz. ”

“Geçmişte podyumda tamamladığım bazı iyi yarışlar çıkardım ve 2014’te pole pozisyonum vardı bu yüzden Avusturya’da vakit geçirmekten gerçekten zevk alıyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz