Jacques Villeneuve, Lance Stroll’ün Özel Antrenmanlarını ‘Adil’ Bulmuyor

0

Jacques Villeneuve, bir kez daha Williams pilotu Lance Stroll’e çıkıştı ve yaptığı özel antrenmanları ‘haksızlık’ olarak yorumladı.

Azerbaycan GP’si öncesinde Stroll Amerikaya giderek, araç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için özel çalışmalar yapmıştı.

Testler sonrasında Stroll, F1 kariyerindeki ilk podyumuna ulaştı ancak babası Lawrence Stroll testlerin bu olayla bir alakası olmadığını savundu. Villeneuve, Stroll’ün babasının servetinden dolayı diğer pilotlar üzerinde haksız bir kazanç sağladığı fikrinde.

Le Journal de Montreal gazetesine konuşan Villeneuve, “Kuralları değiştiriyorlar. Diğer pilotlara karşı adil bir davranış değil çünkü parası sayesinde sadece kendisi bu ayrıcalıktan faydalanabiliyor,” dedi ve sözlerine devam etti,

“Paranın avantajlarının da alabileceklerinin de bir sınırı olmalı ve bu şekilde düşünen tek kişi ben değilim.”

Villeneuve, Stroll’ün 2017 itibarıyla basına karşı olan tavırlarından da oldukça şikayetçi.

“Bana Williams’ın, Stroll’ün Bakü yarışından sonra herhangi bir telefon röportajına izin vermediğini söylediniz. Ben bunu kabul edilebilir olarak görmüyorum.”

“Şahsen hiçbir zaman böyle istekleri reddetmedim, her şey kötü gitmiş dahi olsa ve eleştiri oklarının ortasına gelmiş olsam bile her zaman cevap verdim. Stroll’ün çevresindekiler buna dikkat etmeli.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz