Grosjean Avusturya’yı İple Çekiyor

0

Azerbaycan’da yaşadığı hayal kırıklıklarını arkada bırakan Grosjean, aracının bu hafta gerçekleşecek Avusturya GP’sinde güçlü bir performans geçireceğini umuyor.

Haas sürücüsü Grosjean, Azerbaycan’da yarışı bitirebilen sürücüler içinde sonuncu olarak hayal kırıklıklarıyla dolu bir yarış geçirdi. Yarışı on üçüncü bitiren Grosjean aynı zamanda liderden tur yiyen tek sürücü oldu.

Yeni bir yarışa giderken geçmişi geride bırakan Fransız pilot, Avusturya’da Haas’ın sorunlarını geride bırakacağından emin:

“Sorunlarımızı çözümlemek, iyi bir seviyeye geri dönmek önemli diye düşünüyorum. Bence Bakü’de bazı olumlu şeyler vardı, her zaman oldukları gibi. Bazı olumsuz şeyler de vardı tabii ki, ama ben Avusturya’ya dönmeyi iple çekiyorum. Geliştirebileceğimiz şeyler üzerinde çalışıyor olacağız ve daha iyi bir sonuç umuyorum. Geçtiğimiz yıl iyi bir yarış geçirdik. Aracın iyi çalışacağını umuyorum. Sürmesi eğlenceli bir pist olacak.”

Öte yandan Formula 1’in Avrupa’ya dönmesi Grosjean için de çok önemli. Fransız pilot ailesiyle birlikte geçireceği zamanın artacağı için seviniyor.

“Bir yarış hafta sonunda çok şey değişmiyor, uçakla gidilen yarışlarda bile. Avrupa yarışlarına gelebilmek güzel. Piste Perşembe sabahı varabilir ve Pazar günü akşam yemeğinde evde olabilirsiniz.”

“Aynı zamanda bize formumuzu hazırlamamız için biraz daha fazla zaman veriyor. Jet laga alışmak zorunda değilsiniz ve yiyeceğiniz yemek hakkında daha fazla şey biliyorsunuz. Bu gerçekten zirve performansımıza ulaşmamıza yardımcı oluyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz