Formula 1, Çin’in İlgisini Çekmek İçin Yeni Adımlar Atıyor

0

Formula 1 yönetimi, Çinli bir pazarlama şirketi olan Lagardere Sport and Entertainment ile bir strateji ortaklığı anlaşması imzalayarak sporun Çin’de daha çok ilgi görmesi için yaptığı çalışmaları hızlandırdı.

1922 yılında kurulan Lagardere Sport and Entertainment, hâlihazırda Asya Futbol Konfederasyonu’nun Çin’de düzenlediği etkinliklerde anahtar bir rol oynuyor. Formula 1 ile yapılan anlaşmada ise Formula 1’in Çin’deki etkisinin arttırılmasının ve izleyici kitlesinin genişlemesinin amaçlandığı belirtildi.

Formula 1’in ticari direktörü Sean Bratches, Asya kıtasının Formula 1’in genişleme stratejisinde çok önemli bir rol oynadığını ve anlaşmanın bu sebeple yapıldığını belirtti.

“F1 ve Asya motorsporları arasındaki güçlü bağdan memnunum. Umarım daha çok izleyicinin gelişiyle mükemmel bir eğlence deneyimi yaşatabiliriz.”

“Çin pazarında çok deneyimli olan Lagardere Sport ile anlaştığımız için mutluyuz.”

Ayrıca Lagardere’nin CEO’su Andrew Georgiou, “F1 yönetimi ile yaptığımız anlaşmayla birlikte yerel halka daha iyi bir gösteri sunmayı, ve F1’e daha çok Çinli izleyici kazandırmayı umuyoruz. Böylece dünyanın en ünlü sporu, Çin’in spor kültürünün bir parçası haline gelecek.”

Singapur GP’si ile Çin GP’si, 2018 takvimindeki yerlerinin kesinleşmesi için FIA’nın resmi açıklamasını bekliyor. F1’in yeni sahibi Liberty Media ise bu yarışların devam edeceğinden şüphe duymadığını ifade etti.

F1’in başkanı Chase Carey, geçen ay yapılan FIA Spor Konfederasyonu’nda “Amacımız bu yarışların devam etmesi. Anlaşmaları bu yıl bitiyor, bu yüzden yeni kontratlar üzerinde çalışıyoruz” dedi.

“Henüz bir anlaşma imzalamamış olsak da görüşmeler istediğimiz şekilde gidiyor ve hedefimiz orada bir yarışa sahip olmak.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz