Bu hafta sonu Avusturya’daki tepeler beygir gücü sesleriyle inleyecek ve Spielberg’de dikkat etmemiz gereken bolca hikaye var.

1 – Vettel ve Hamilton Arasındaki İhtilaf Devam Edecek

FIA, Bakü’de Hamilton’la çarpışması nedeniyle Sebastian Vettel’e daha fazla yaptırım uygulamayacağını söylerek meseleyi kapatmış olabilir ancak siz bu sürtüşmenin Avusturya’da devam etmesini kesinlikle bekleyebilirsiniz.

Vettel ve Hamilton yüksek olasılıkla Perşembe günü FIA basın toplantısında yüz yüze gelecekler. Alman pilot kazadaki sorumluluğu üstlense ve özür dilese bile, Hamilton’ın mesele hakkında hala söyleyecek birkaç sözü olacaktır.

İçiniz rahat olsun; dava henüz sona ermedi.

2 – Mercedes Baskınlığı Devam Edecek mi?

Bakü’deki olaylar, Mercedes’in bu sezon en baskın olduğu hafta sonlarından birini gölgeledi ve Azerbaycan GP’si hafta sonu boyunca sergilenen performanslar ön saflardaki dengenin yön değiştirdiğini gösteriyor.

Hamilton ve Valtteri Bottas, Ferrari’ye karşı 1 saniyelik bir avantajla ilk çizgiyi kapattı ve Hamilton, yarışın ilk bölümlerinde nadiren zorluk yaşadı ve rahat bir farkla liderdi.

Ferrari, bunun tek seferlik olmasını ve gelecek şeylerin emaresi olmadığını umacak ama Avusturya, zirvedeki güç dengesi hakkında bize bazı cevaplar verecek olmalı.

3 – Red Bull Kendi Evindeki Uğursuzluğa Son Verebilecek mi?

Red Bull, kendi evindeki yarışa Bakü’de bu sezonki ilk galibiyetini elde ederek geliyor olabilir ama ekibin Avusturya’daki sonuçları çok fazla güven vadetmiyor.

Max Verstappen geçtiğimiz sezon ikinci olmuş olsa da, ekibin bundan önce Avusturya’da elde ettiği en iyi sonuç 8’incilikti – şüphesiz burası Red Bull için harika bir avlanma sahası değil.

Bakü gibi çılgın bir yarış olmadığı sürece zafer, bir soru işareti bile değil ancak Avusturya, Mercedes ve Ferrari’yle farkı kapatma konusunda Red Bull’un kaydettiği gelişimin boyutu hakkında bize bir fikir sunabilir.

4 – Honda’nın 3. Versiyon Güç Ünitesi McLaren’i Güçlendirecek mi?

Bugünlerde McLaren’den iyi haberler duymak pek alışıldık bir şey değil, fakat Honda bu hafta başında Avusturya’ya 3. versiyon güç ünitesini getireceğini doğruladı ve bu versiyonun, İngiliz ekip için bir güç artışı sağlaması bekleniyor.

McLaren, Spielberg’e gelmeden önce Bakü’de bu sezonki ilk puanlarını topladı ve Red Bull Ring’in daha kısa ve güce daha az bağımlı olan doğası göz önüne alındığında ekip bu hafta sonu daha iyi bir durumda olabilir.

McLaren, Honda’nın bazı olumlu ayarlamalarıyla ileriye dönük büyük bir adım atmayı başarabilir, orta sıraların sonuna dadanabilir ve belki de bu yarış sonunda markalar klasmanında Sauber’in önüne geçebilir.

5 – Ufukta Daha Fazla Taraftar Etkileşimi mi var?

Liberty Media, F1’deki fan etkileşimini arttırmak için adımlar atarken, bu hafta sonu Avusturya’da koşulacak yarış için daha fazla etkinlik planlanıyor.

Perşembe günü pit yürüyüşü için pit yolunun bilet sahiplerine açılmasının yanında 3 taraftar F1’in resmi güvenlik aracında yolculuk etme şansı yakalayacak.

Aynı zamanda yarışta sürücülere maskotluk görevi yapmak için 20 çocuk seçilecek ve bir talihli seyirci yarış sonunda damalı bayrağı sallama şansına sahip olacak.

Ayrıca gözler, özel bir Le Mans geçidi ve canlı konserin de dahil olduğu diğer taraftar etkinliklerinin üzerinde olacak.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz