Palmer: Şansımızı Değiştirmemiz Gerekiyor

0

Jolyon Palmer, Azerbaycan GP’sindeki berbat hafta sonunun ardından Avusturya GP’sinde bu sezonki ilk puanlarını kazanmak istiyor.

Palmer’ın Bakü’deki hafta sonu kazalar ve mekanik sorunlarla bir kabusa dönmüş ve İngiliz sürücü 7. turda motor sorunu yaşayarak yarışa veda etmişti. Palmer, Avusturya’da daha uzun bir yarış geçirmeyi ve daha iyi bir sonuç almayı hedefliyor.

Palmer, öncelikle Azerbaycan yarışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Hafta sonumla alakalı söylenecek çok şey yok ama izlemek için çılgın bir yarıştı. Bunu izlemekten zevk aldım fakat bunun içinde olmak isterdim, bence bizim için kapılacak bazı puanlar vardı.”

“Avusturya’da daha iyi bir yarışa sahip olacağımızdan emin olacağız, hedef her zaman aynı: eve birtakım puanlar getirmek.”

Palmer geçtiğimiz yıl koşulan Avusturya GP’sine 19. sıradan başladı fakat yarışı takım arkadaşı Kevin Magnussen’in önünde 12. sırada tamamlayarak en iyi yarışlarından birini ortaya koydu. İngiliz pilot, bu hafta sonundan ümitli.

“Geçtiğimiz yıl, sondan bir önceki çizgiden başladık fakat takım arkadaşımı yenerek 12. sıraya yükselmeyi başardım.”

“Yarıştan oldukça mutluydum, yalnızca biraz ekstra şansa ihtiyacımız var ve bence puanlar kazanabilirdik.”

“Bu, 2014’te GP2’de ve daha sonra 2015’te serbest antrenman seanslarında sürmekten zevk aldığım bir pist. Kesinlikle geçtiğimiz sezonki en güçlü yarışlarımdan biriydi, bu nedenle sahip olduğumuz bilgi ve pistteki güvenim üzerine inşa etmek ve olumlu bir sonuç için çalışmak önemli.”

“Şansımızı değiştirmemiz gerekiyor. Umarım buradan başlayarak, yaz arasından önceki son birkaç yarışta hepsini yapabiliriz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz