Magnussen: Red Bull Ring Bana Go-Kart Pistlerini Anımsatıyor

0

Kevin Magnussen, her zaman eğlenceli bir yarışa sahne olan Avusturya GP’si için sabırsızlanıyor.

Danimarkalı, bir ara podyum potasında olduğu Azerbaycan GP’sini 7. sırada tamamlayarak Amerikan merkezli ekibin bu sezonki en iyi sonucunu elde etmişti.

Magnussen, bu sezon Haas için düzenli bir şekilde puanlar kazanıyor ve her yarıştan önce puanlar için savaşabileceğini düşündüğünü belirtiyor.

“Kesinlikle her yarışta puanların olası olduğunu hissediyorum. Ki bu gerçekten havalı bir his. Her yarışa bir şeyler için savaşabileceğini bilerek gitmek güzel. Bu havalı.”

F1, Avusturya GP’sinden başlayarak Eylül ayındaki İtalya GP’sine kadar Avrupa’da kalacak ve Kevin Magnussen bunun evindeymiş gibi hissettireceğini ve jet lag sorunuyla baş etmek zorunda kalmayacağını ifade etti.

“Nerede olduğumuzun önemi yok. Bu, misafirperverliğimiz gibi şeyler açısından her zaman oldukça hoş. Şimdi pistte bizim için yemekler pişiren kendi şefimize sahibiz. Bu, her zaman oldukça lüks (bir şey).”

“Yine de Avrupa sezonuna sahip olmak güzel çünkü bu biraz evdeymişsiniz gibi hissettiriyor. O uzun seyahatlere sahip olmamak hoş. Jet lag ve tüm buna benzer şeylerle baş etmek zorunda olmadığınız için bu, stres seviyesi için biraz daha iyi.”

Magnussen, Red Bull Ring’de yarışmayı eğlenceli bulduğunu belirterek sözlerini noktaladı.

“Bu, biraz eşsiz bir (pist). Çok küçük bir alan. Bu, bana temel olarak tribünlerden tüm pisti görebileceğiniz bir go-kart pistini anımsatıyor.”

“Oldukça güzel ve kompakt ancak yine de bazı hızlı virajlar ve uzun düzlüklerle geçiş için bazı fırsatlar sunuyor. Orada yarıştığımda bu, eğlenceliydi.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz