Ferrari Britanya GP’si İçin Agresif Bir Lastik Stratejisi Belirledi

0

Ferrari, bir hafta sonraki Britanya GP’si için şampiyonadaki ana rakibi Mercedes’ten daha agresif bir lastik stratejisi seçti.

Her iki Ferrari sürücüsü de, Silverstone’da koşulacak yarışta 9 set ‘Süper Yumuşak’ lastik kullanacak. Buna karşılık Mercedes ikilisi yalnızca 6 set ‘Süper Yumuşak’ hamura sahip olacak.

Hamilton şampiyonadaki ana rakibi Vettel’e kıyasla 3 set daha fazla ‘Yumuşak’ hamura sahip olacak.

Valtteri Bottas dışında zirvedeki ekiplerin sürücülerinin tamamı 1 set ‘Orta’ hamur tercih ederken Fin pilot hafta sonu için 2 set ‘Orta’ hamura sahip olacak.

Orta sıralar için mücadele eden Force India sürücüleri ve Haas’tan Romain Grosjean da yarış için 2 set ‘Orta’ hamur getirecek.

Hafta sonuna en fazla sayıda ‘Süper Yumuşak’ hamur getirecek isimler ise McLaren sürücüleri Fernando Alonso ve Stoffel Vandoorne ile Toro Rosso’dan Daniil Kvyat olacak.

Bu sezonki lastik kurallarına göre sıralama turlarının son seansına kalacak sürücüler hafta sonu için Pirelli’nin tedarik ettiği en yumuşak hamurdan en az bir set lastik saklamak zorunda (bu, İngiltere GP’si için ‘Süper Yumuşak’).

Sürücüler yarışta ise İtalyan üreticinin yarış için sağladığı daha sert olan 2 hamur türünden herhangi birinden(bunlar İngiltere GP’si için ‘Yumuşak’ veya ‘Orta’) en az bir set lastik kullanmak zorunda.

2017 İngiltere GP’si Lastik Seçimleri

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz