Alonso: Red Bull Ring Aracımıza Daha Uygun Olacak

0

Fernando Alonso, Honda motorlu McLaren’in Avusturya GP’sine ev sahipliği yapan Red Bull Ring pistine daha iyi uyacağını düşünüyor.

McLaren, sezon başından beri birçok zorlukla karşılaştı ve ekip ilk puanlarını ancak geçtiğimiz yarış olan Azerbaycan GP’sinde elde edebildi.

Honda, Red Bull Ring’te hem Alonso hem de Vandoorne’un 3. versiyon motoru kullanacağını doğruladı ve Alonso da pistin yapısı göz önüne alındığında McLaren’in daha iyimser olabileceğini belirtiyor.

Alonso, “Bakü’deki yarışımdan gerçekten zevk aldım” dedi ve devam etti:

“Yarıştaki performansımız yalnızca araç paketimizin temellerinin güçlü olduğunu göstermedi, bunun yanında operasyon takımımızdaki tüm yarışçıların- mekanikerlerimiz, mühendislerimiz ve stratejistlerimiz- hazır olduğunu ve herhangi bir durumdan avantaj elde etmek için beklediklerini gösterdi.”

“Son derece zorlu bir hafta sonunun ardından 2 puan, belki de küçük bir avuntu fakat o zaman dediğim gibi, onu alacağız ve onu, bizi ilerletmesi için kullanacağız.”

“Ve, Avusturya’daki hafta sonumuz hakkında daha iyimser düşünmek için sebepler var.”

“Bu, son yarışların bazılarında olduğu kadar güce bağımlı bir pist değil ve bence aracımız, Spielberg pistinin kıvrımlarına ve virajlarına daha iyi uyacak.”

“Aynı zamanda, Azerbaycan’da Cuma antrenmanlarında denediğim Honda’nın revize edilmiş 3. versiyon güç ünitesi de dahil olmak üzere araca gelen birkaç yararlı adım var.”

“Her adım önemli, bu yüzden araçtan bir kez daha her şeyi çıkarabileceğimiz olumlu bir hafta sonu için sabırsızlanıyorum.”

Honda’nın F1 şefi Yusuke Hasegawa, Japon üreticinin son güç ünitesiyle elde ettiği kazançlar konusunda ihtiyatlı davranıyor.

“Güç çıkışı konusunda bazı ilerlemeleri doğrulayabildik. Topladığımız verilerden yararlanarak fabrikada haritalamayla ilerledik ve bu hafta sonu her iki sürücü için 3. versiyon güç ünitesi getireceğiz.”

“Bence rekabetçiliğimizde bazı iyileştirmeler yaptık ve Avusturya’da performansımızı görmeyi dört gözle bekliyorum.”

“Son dakikalara kadar hazırlığımızı durdurmayacağız ve umarım gelişimimizi yansıtacak iyi bir yarışa sahip oluruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz