Verstappen Avusturya’da Finish Görmek İstiyor

0

Red Bull’un genç pilotu Max Verstappen, geçtiğimiz 4 yarışın 3’ünde yarış dışı kalmasının ardından Avusturya’da finish görmeyi umuyor.

Hollandalı pilot geçen sene Avusturya’da Red Bull’un uyguladığı stratejiyle birlikte podyuma çıkmayı başarmıştı. 19 yaşındaki pilot, Renault’nun motor sorunlarından uzak bir şekilde daha iyi bir sonuç almak istiyor.

“Geçen sene Avusturya’da aldığım ikincilik çok iyiydi.”

“Yarıştan önce lastiklerin nasıl performans göstereceği belirsizdi. Bu yüzden lastikleri korumaya çalıştım ve tek pit stop ile yarışı tamamlamayı başardım. Uyguladığımız stratejiyle bir kumar oynamış olduk fakat günün sonunda iyi bir sonuç elde ettik.”

“Bu sene ise düzlüklerde çok iyi olmadığımızdan dolayı öndekilerle yarışmak için aracın virajlarda iyi olduğundan emin olmamız gerek.”

Verstappen geçen seneki yarışta beklediğinden fazla Hollandalı seyirci olduğunu ve bunun  yarışı daha özel kıldığını ifade etti.

“Red Bull Ring’deki seyirciler her zaman çok tutkulu. Geçen sene viraj kenarındaki bir tribün komple turuncuydu. Bu yüzden Avusturya’da kendimi özel hissediyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz