Ricciardo Avusturya’da Başarı İstiyor

0

Dolu dizgin Ricciardo, Avusturya’da iyi bir sonuç hedefliyor.

Henüz bir hafta önce Bakü’de kariyerinin beşinci zaferini yakalayan Daniel Ricciardo, Cumartesi günü de yirmi sekizinci yaş gününü kutladı. Hiç şüphesiz Ricciardo Avusturya’daki yarışa dolu dizgin gidiyor.

“Avusturya’da olduğumuz zaman tam Red Bull misafirliği alıyoruz. Bir Red Bull sporucusu olarak büyük kesinlikle bir ailenin parçası gibi hissediyorsunuz. Pistte bir sürü çılgın şey yapık. Lederhosen tulumunu giymek başka bir şey!”

“Birkaç hafta önce Max ve ben burada karavanları yarıştırdık. Dürüst olmak gerekirse başka herhangi bir yerde karavanlar parçalandığı için aynısını yapmamıza izin veriler miydi emin değilim. Ama çok sevdik!”

Pist, daha önce çeşitli isimlerle ve düzenlerle Formula 1’e ev sahipliği yapsa da 2004 yılında Red Bull’un patronu Mteschitz tarafından satın alındı. Takvime geri döndüğü son üç yıldır ise Mercedes, Red Bull’un evinde galibiyeti kimselere bırakmıyor.

“Avusturya gibi güç pistlerinde yağ gibi olmak ve uzun düzlüklerde kendinize iyi bir şans vermek için viraj çıkışlarında iyi olmak istersiniz. Taviz her zaman aero paketidir. Turun ortasından sonuna doğru daha fazla downforce istersiniz çünkü virajlar epey hızlıdır. Ama daha fazla downforce virajlarda daha yavaş olduğunuz anlamına gelir.”

“Anahtar olan şey, tur boyunca iyi bir denge bulmak. Pistten gerçekten keyif alıyorum ve tek eksi şu ki, biraz daha uzun olmasını istedim. Birkaç tane daha virajının olmasını isterdim. Ama var olan virajlar şahane eğlenceli.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz