Nico Rosberg: Sebastian Hatalıydı

0

Son dünya şampiyonu Nico Rosberg, eski takım arkadaşı Hamilton’ın Azerbaycan GP’sinde yanlış bir şey yapmadığını ve Vettel’in hatalı olduğunu belirtti.

Şampiyonanın zirvesindeki iki pilot Bakü caddelerinde birbirine girmiş ve Vettel, güvenlik aracı ardında fren yaptığını düşündüğü Hamilton’a kasıtlı olarak çarpmıştı.

Yarış komiserleri bu hareketinden dolayı Vettel’i hatalı bulmuş, Alman pilota 10 saniye dur/kalk cezası vermiş ve yarıştan sonra yaptıkları açıklamada Hamilton’ın fren testi uygulamadığını belirtmişlerdi.

Vettel’in aldığı cezadan memnun olmadığı anlaşılan FIA, geçtiğimi hafta Çarşamba günü Alman pilotun daha fazla yaptırım alması gerekip gerekmediğini için bugün sonuçlanacak 2. bir soruşturma başlattıklarını açıklamıştı.

Pazar günü Goodwood Hız Festivali’nde görünen Nico Rosberg, Mark Webber kendisine çarpışma hakkındaki düşüncelerini sorduğunda şaka yollu bir açıklama yaptı: “Ben Alman’ım. Şimdi dikkatli olmak zorundayım.”

Nico Rosberg açıklamasına devam etti:

“Bu oldukça basit. Ben, tüm yarış dünyasında Lewis’i en iyi tanıyan adamım, bu yüzden bunu yargılamak için en iyi pozisyonda olduğumu düşünüyorum ve bunu bilerek yapmadığından emin olabilirsiniz, kesinlikle…”

Webber, suçlanacak tarafın kim olduğunu sorduğunda Rosberg, “Bu çok kolay. Sebastian” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz