McLaren, Avusturya’ya Güncellenmiş Motorla Geliyor

0

Honda, Avusturya GP’sinde hem Alonso’nun hem de Vandoorne’un “üçüncü versiyon” motor kullanacağını açıkladı.

Japon üretici, güncellenmiş güç ünitesini Fernando Alonso ile Azerbaycan GP’si öncesi cuma günü antrenmanlarında denemiş ve performansın gözle görülür bir şekilde arttığını belirtmişti.

Hem Alonso aldığı grid cezalarından dolayı yarışa en arkadan başlayacağı için, hem de motorun haritalanma işi tam bitmediği için bu güç ünitesi sıralama turları ve yarış için kullanılmamıştı.

Güncel olmayan motor ile yarışan Fernando Alonso, 9. olarak McLaren’in sezondaki ilk puanını almayı başarmıştı. Honda’nın F1 ayağının şefi Yusuke Hasegawa ise güncel motorun Red Bull Ring’de kullanılacağını açıkladı.

“Bakü’de ilk puanımızı aldık. Takım için önemli bir yarıştı.”

“Aynı zamanda üçüncü versiyon güç ünitemizi Fernando ile cuma günü test ettik. Bu güncellemeyle ilerleme kaydettiğimizi biliyoruz. Topladığımız verileri motorun haritalanma işleminin bitirilmesi için fabrikaya gönderdik. Avusturya’da iki pilotumuz da güncel motorla yarışacak.”

“Rekabet açısından gelişme kaydediyoruz. Avusturya’daki performansımız nasıl olacak merak ediyorum.”

McLaren yarış direktörü Eric Boullier ise Avusturya GP’si, Kanada ya da Azerbaycan gibi fazladan motor gücü gerektirmediği için gelecek şasi güncellemelerinin kendilerini Avusturya’da ön sıralara çıkarmasını bekliyor.

“Sezonun başından beri gelişimimizi sürdürüyoruz. Azerbaycan’da aldığımız sonucun kutlanacak bir tarafı yoktu. Puan almamız sadece iyi çalıştığımızın ve önümüze çıkan fırsatları değerlendirdiğimizin bir göstergesi.”

“Avusturya için planladığımız güncellemelerle birlikte orta sıradaki takımlar ile yarışmayı umuyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz