Kubica: Formula 1 Aracı Sürmek Yıllar Boyunca Tattığım En İyi Histi

0

Eski F1 pilotu Robert Kubica, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Goodwood Hız Festivali’nin yıldızlarından biriydi. Polonyalı pilot festivalde Lotus’un 2012 sezonunda kullandığı araçla boy gösterdi.

Geçtiğimiz ay Valencia’da Renault ile testlere katılan Kubica’nın Formula 1’e döneceği söylentileri artmıştı ve Polonyalı geçtiğimiz hafta sonu bir kez daha F1 aracının kokpitine oturdu.

Etkinliğin ardından Sky Sports’a konuşan Kubica, “Hissiyat iyi. Bu, geçmiş yıllar boyunca yaşadığım en iyi hislerden biriydi” dedi ve ekledi:

“Fantastik bir deneyimdi. Buradaki Hız Festivali hakkında birçok harika hikaye işittim. Burada olmak gerçekten bir hazdı.”

“İnanılmaz bir etkinlik, çok eğlenceli ve umarım taraftarlar da benim aldığım kadar zevk almıştır.”

“Valencia’da Renault’nun 2012 aracıyla test yapmak harika bir fırsattı. Her şey yolunda, burası yalnızca bir gösteri ve zamanın zevkini çıkarma ama Valencia’da duygular ve his özeldi, bu harikaydı.”

Kubica aynı zamanda Sebastian Vettel ve Lewis Hamilton arasındaki çarpışma hakkında düşündüklerini de açıkladı.

“Bu bir çeşit huduttu. Kişisel hissim Seb’in biraz fazla reaksiyon gösterdiği yönünde. Fakat bu olabilir.”

“Yarıştan sonra bundan dolayı mutlu değildi. Belki bazen bunu kabul etmek zor ama onun yeterince akıllı olduğundan ve biraz ileri gittiğini bildiğinden eminim.”

“Bu yarışın parçası. Savaş hararetlenince, hırslı olmak, konsantre olmak ve sinirlerinize hakim olmak her zaman önemlidir.”

“Ama aynı zamanda her şeyi kontrol altında tutmak da, ki bu dünya şampiyonluğu için savaştığınızda kolay değildir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz