Jos Verstappen: Max Bir Yere Gitmiyor

0

Max Verstappen’in babası Jos Verstappen, oğlunun Red Bull’da mutlu olduğunu ve yeni bir sözleşmenin peşinde olmadıklarını söyledi.

Geçtiğimiz yıl Red Bull’a adım atan ve ilk galibiyetini alan Verstappen’in bu yıl başı bir türlü teknik aksaklıklardan kurtulmuyor. Hatta genç sürücü Bakü’de takımına isyan bile etmişti. Gelecek sezon hem Mercedes hem Ferrari’de boş koltukların olması da doğal olarak Verstappen’in iki takımdan birine geçebileceğini iddialarını kuvvetlendiriyordu.

Ancak geçtiğimiz günlerde mikrofonlara konuşan Jos Verstappen, durumun hiç de rivayetler gibi olmadığını söyledi ve “Kendi hikayelerinizi yazmayın. Red Bull’da mutluyuz” dedi.

2017, Red Bull’un galibiyet mücadelesi vermesi beklenen bir yıldı. Ancak Red Bull sezonun buraya kadarki kısmında beklentilerin çok gerisinde kalarak uzak ara üçüncülüğe yerleşti. Adrian Newey’in takımdaki ağırlığının her geçen gün artmasıyla birlikte Red Bull’un er ya da geç toparlanması da bekleniyor.

Helmut Marko da gelecek hakkında umutlu konuşanlardan:

“Şasi söz konusu olduğunda, biz muhtemelen en güçlü takımız. Ama hala dayanıklılık ve aynı zamanda motor üzerinde çalışmalıyız. Bu yıl altı (motor) problemimiz oldu ve ben özellikle Max için üzgünüm.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz