Alonso Neden Kubica’nın En İyi Pilot Olduğunu Düşündüğünü Açıkladı

3

Fernando Alonso uzun bir süre Robert Kubica’nın destekçisiydi. İspanyol pilot, 2011’de yaptığı kaza sonrası gride veda etmek zorunda kalan Polonyalının tüm dünyadaki en iyi yarış pilotu olduğunu belirtmişti.

32 yaşındaki pilot F1’de yarıştığı süre zarfında yalnızca 1 yarış kazanabildi fakat meslektaşları ve motor sporu severler tarafından her zaman yüksek değer gördü.

Polonyalı kariyerindeki tek yarış galibiyetini 2008 Kanada GP’sinde kazandığı BMW takımıyla 3 sezon yarışmış ve 2010 yılında Renault adına mücadele etmişti. Fakat Kubica 2011’de bir ralli yarışında geçirdiği kazadan beri bir türlü F1’de mücadele edemedi.

Kubica geçtiğimiz ay Valensiya’da Renault ile bir test tamamladı ve bu da Polonyalının tekrar F1’e geri döneceği söylentilerini alevlendirdi. Fernando Alonso da Kubica hakkındaki düşüncelerini tekrarladı ve o dönemde söylediği sözlere açıklık getirdi.

“(En iyi olduğunu) düşüneceğim çünkü o daha küçük kategorilerin hepsini kazandı.”

“Go-kartlar aynı olduğunda, daha küçük kategorilerde, aynı tek koltukla, aynı araçla yarıştığınızda o, şu anda kazanan tüm jenerasyonları mağlup ediyordu.”

“Onu tekrar F1’de görmekten dolayı mutlu olurdum ancak durumu tam olarak bilmiyorum. Sadece test yaptığını okudum fakat aynı zamanda Renault’nun gelecek yıl için onu düşünmediğini de okudum.”

“Bu yüzden sanırım onun geri dönüşü yakın değil.

3 YORUMLAR

    • Dostum 2007 kazası F1’de oldu fakat Robert o kazadan sonra yarışmaya devam etti. 2011 yılında sezon başlamadan önce bir ralli kazası geçirdi işte o kaza Robert’ın eline ciddi hasar verdi ve o gün bugündür yarışamıyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz