Rowland’ın Gözü 2018 Sezonu İçin Palmer’ın Koltuğunda

0

Renault’nun gelişim sürücüsü Olivier Rowland önümüzdeki sezon F1’de yarışmasının önünde bir engel görmüyor.

Jolyon Palmer’ın şu ana kadar gösterdiği düşük performanstan dolayı Renault’daki günleri sayılı görünüyor. Önümüzdeki sezon Palmer’ın yerini alacağı düşünülen pilot sayısı da her geçen gün artmakta.

Palmer’ın yerine geleceği düşünülen pilotların başında Fernando Alonso ve Robert Kubica olsa da Renault’nın gelişim pilotu Olivier Rowland, bu sezon F2’de iyi bir performans göstermesi halinde koltuğu kapacağını düşünüyor.

“Renault koltuğunu hedeflemeden önce şu anki işimi en iyi şekilde yapmam gerektiğini biliyorum. F2’de biraz gelişmem gerekiyor.”

“Renault fabrikasında birçok kez bulundum. Kapalı kapıların ardında iyi bir ilişkiye sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Koltuğu kapma şansım F2’de göstereceğim performansa bağlı.”

“Yine de herkes kadar hızlı olabileceğimi ve istikrarlı bir pilot olduğumu düşünüyorum. Gelecek sezon F1’de olmam için bir engel göremiyorum.”

Rowland, 2013’te Eurocup Formula Renault 2.0’da Esteban Ocon ve Pierre Gasly ile mücadele etmişti. Ocon şu an Formula 1’de harika bir performans gösteriyor olsa da Gasly ve Rowland Formula 1’e girmek için uğraşıyor.

Rowland bu konu hakkında “Bazen Ocon gibi şans yakalıyorsunuz. F3 ve GP3’te iyi bir performans göstermişti ve şu an Formula 1’de iyi işler çıkarıyor” dedi.

“Ben ve Pierre kendimizi diğerlerine karşı kanıtladık. Önünüze bazen şans gelir, bazen ise gelmez.”

“Pierre ve benim gibilerin Formula 1’e girmeleri için ihtiyaç duyduğu tek şey kendimizi göstermek için bir şans.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz