Palmer: Azerbaycan GP’sinden Daha Kötüsü Olamaz

0

Jolyon Palmer, geçtiğimiz hafta sonu kendisi için bir faciaya dönüşen Azerbaycan GP’sinin ardından işlerin kendisi için daha da kötüye gidemeyeceğini düşünüyor.

Renault pilotu Cuma günkü antrenmanlarda kazaya karışmış ve ikinci antrenmanları kaçırmıştı. Palmer için sıkıntılar bununla da bitmemiş, İngiliz pilot 3. antrenmanlarda birkaç turun ardından yakıt sızıntısı nedeniyle yolda kalmış, bu nedenle sıralama turlarına katılamamıştı.

Sıralama turlarına katılamayan Palmer son sıradan başladığı yarışa henüz 7. turda duran motoru nedeniyle veda etmek zorunda kalmıştı.

Palmer, “Bununla alakalı yapabileceğim hiçbir şey yoktu” dedi ve devam etti:

“Açıkçası baskı var. Bu, sezona iyi başlangıç değil.”

“Bir antrenmanı kaçırdığınızda, bir sıralama turunu kaçırdığınızda ve zar zor yarıştığınızda, bundan daha kötüsü olamaz.”

“Bunu bu yıl birkaç kez söyledim ama Avusturya’ya gidip bazı iyi puanlar ve bazı iyi sonuçlar elde ederek bu yılki kötü şansın sonunda sona ereceğinden gerçekten ümitli ve eminim.”

Takım arkadaşı Hulkenberg’in başka seviyede olduğunun altını çizen Palmer, 2017 araçlarından maksimumu nasıl çıkarağını daha iyi anlaması gerektiğini sözlerine ekledi.

“Araçlar geçtiğimiz yıldan beri epey değişti bu yüzden onun sürüş stili oldukça farklı.”

“2016’da Kevin’la birlikte olduğumda, o da özellikle sezon başında harika bir iş çıkarıyordu fakat onu yakaladım ve daha sonra sezonun son 3 yarışında ondan daha hızlıydım.”

“Nico şu anda süper istikrarlı bir iş çıkarıyor ve başarıyor. Umarım araçtan her zaman maksimumu çıkarır ve hatalar yapmaz.”

“Şu anda onun farklı bir seviyede olduğunu söyleyebilirim ve bu benim derine inmem gereken bir şey.”

“Ulaşmam gereken seviye bu, bunu yapmak için açıkçası istikrarlı olmak ve aynı zamanda daha hızlı olmak için zorluyorum.”

“Ve aynı zamanda bu aracı daha iyi anlamak için çünkü sürüş stilim şu anda bu araçla çok iyi çalışmıyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz