Wolff Mercedes ve Ferrari Arasında Saygılı Bir İlişki Görmek İstiyor

0

Mercedes patronu Toto Wolff, Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel arasındaki ihtilaflı rekabetin, pist dışında Mercedes ve Ferrari arasındaki iyi ilişkiyi etkilemeyeceğini belirtti.

Ferrari’nin yeniden canlanmasıyla sezona harika bir başlangıç yapan Vettel’in performansı, daha fazla takım ve pilotla şampiyonluk mücadelesi vermek istediğini belirten Hamilton tarafından memnuniyetle karşılandı.

İkili arasında karşılıklı saygıya dayanan ve samimi bir rekabet vardı, ta ki Bakü’de çarpışana kadar. Güvenlik aracı ardında duramayarak Hamilton’a çarpan Vettel sinirlerine hakim olamayarak kendisine fren testi uyguladığını düşündüğü İngiliz pilota kasıtlı olarak çarptı.

Bununla birlikte Wolff ön tarafta böylesine şiddetli bir mücadelede iki adam arasında sinirlerin gerilebileceğinin farkında.

“Spor rekabete ihtiyaç duyuyor ve bence Bakü’de gördüğümüz şey harika bir şampiyonanın unsurlarıydı.”

“Belli bir aşamada (yalnızca) en iyiler dünya şampiyonluğu için mücadele ediyor ve hayatlarının ve kariyerlerinin bu fazında onlar arkadaş olamazlar.”

“Belki de onların saygılarının bir sınırı olduğunu gördük.”

Wolff bununla birlikte şampiyonluk çekişmesi ne kadar şiddetli olursa olsun iki takım arasında sürekli saygılı ve arkadaşça bir ilişki görmek istiyor.

“Bana göre bu, ragbiye benziyor.”

“Ferrari yarış boyunca düşmanımız ve hiç ödün vermem, fakat yarışta bittiğinde ragbi oyuncuları gibi bir biraya sahip olmalı, birinin performansını kabul etmeli ve hepimizin oradaki savaşçılar ve katı rakipler olduğumuzu kabul etmeliyiz.”

“Yine de, ortak bir platform üzerinde yarışıyoruz ve bu, bir şekilde bizi birleştiriyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz