Williams’ın Belgesel Türündeki Filmi Ağustos’ta Gösterime Girecek

0

BAFTA ödüllü yönetmen Morgan Matthews’ın yöneteceği belgesel, takımın kurucusu Sir Frank’in son eşi Lady Virginia Williams’ın 1991’de kaleme aldığı ‘A Different Kind of Life’ kitabı temel alınarak çekilecek.

Belgesel, klasik yarış görüntüleri ve takımın kurucu ortağı Patrick Head ve Sir Jackie Stewart, Nigel Mansell ve Nelson Piquet gibi önemli figürlerle yapılan röportajları içerecek.

Curzon Artificial Eye, 11 Temmuz Salı günü filmin dünya galasına ev sahipliği yapacak. İlk gösterimde Williams’ı takımın vekil başkanı Claire Williams, Williams’ın mevcut ve eski sürücüleri ve ekibin ikon haline gelen iki F1 aracıyla temsil edecek.

Filmin genel gösterimi ise Curzon Home Cinema salonunda 4 Ağustos’tan itibaren başlayacak.

Sir Frank Williams, “Umarım taraftarlar, motor yarışlarının bir parçası olmaktan aldığım kadar filmden zevk alırlar” dedi ve ekledi:

“Hem takımın ardındaki insanların hem de ailemin, hikayenin gerçek kahramanları olarak ortaya çıkmasından memnunum.”

Sir Frank’in kızı ve şu anda Williams takımının vekil başkanı olan Claire Williams ekledi:

“Bu film, babamın hayatındaki iki harika sevginin bir hikayesi.”

“Frank’in motor yarışları için sahip olduğu saf tutkuyu herkes biliyor, fakat ailemin evliliğinin olağanüstü hikayesini ve takımın yolculuğu boyunca inişleri ve çıkışlarında bu iki şeyin nasıl iç içe olduğunu herkes bilmiyor.”

“Takımın başarısında ve aynı zamanda takım tarih yazarken gerilemeleri kurtaran, aileyi bir arada tutan ve nihayetinde işleri bir araya getiren annemin tam olarak ne kadar tesirli olduğuna ışık tutmasından memnunum.”

“Filmden ve insan oğlunun karşılaştığı sıkıntılarda başarabileceklerinin kapasitesi hakkında barındırdığı mesajdan son derece gururluyuz.”

“Umarım bu, ailemin öyküsünün bana verdiği kadar insanlara da ilham verir.”

F1’de 7 sürücüler ve 9 takımlar şampiyonluğu bulunan Williams, tarihteki en başarılı 3. takım konumunda.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz