Villeneuve: Stroll Hakkındaki Eleştirilerinin Haklı Olduğunu Düşünüyor

0
BAKU, AZERBAIJAN - JUNE 25: Third placed finisher Lance Stroll of Canada and Williams celebrates on the podium during the Azerbaijan Formula One Grand Prix at Baku City Circuit on June 25, 2017 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Jacques Villeneuve, Azerbaycan GP’sinde podyuma çıkmasına rağmen vatandaşı Lance Stroll’un sezon başındaki performansının içler acısı olduğunu söylemekte haklı olduğunu düşünüyor.

1997 dünya şampiyonu olan Villeneuve, vatandaşı Stroll’un takım arkadaşı Felipe Massa’ya kıyasla yeterince iyi bir iş çıkaramadığını öne sürerek çaylak pilotu ağır bir şekilde eleştirmişti.

Stroll, kendi topraklarındaki yarışta ilk puanlarını kazanmış ve ardından Bakü’de podyuma çıkan en genç çaylak pilot olmuştu ancak Villeneuve, önceki eleştirilerin haksız olmadığını belirtiyor.

Autosport’a konuşan Villeneuve, “Montreal’e kadar sürekli içler acısı olduğunu söyledim ve öyleydi” dedi ve ekledi:

“Ancak sürekli çalıştığı her yerde kazandığını ve karşısındaki gerçekle yüzleştiğinde aynı şeyin burada da olabileceğini söyledim. Yeterince iyi olmadığınızda bunu kabul etmek zorundasız. İşte bu kadar.”

“Bu yüzden insanların niçin bu kadar sinirlendiğini bilmiyorum. Massa’dan bir saniye yavaşsa çıkıp onun ‘inanılmaz’ olduğunu söylemezsiniz.”

“Halen gerçekçi olmak zorundasınız. Montreal yardımcıydı ve Bakü iyiydi fakat bu, sezonun başında söylediğim şeyleri değiştirmeyecek.”

“Kendinize gelin. İnsanlar söylenenlere dikkat etmek zorunda.”

“Gerçekçi olmalı ve gerçeği anlamalısınız, durum bundan ibaret.”

“Geçen yıla bakın: Max’i eleştirdiğimde eleştirirdim ve daha iyi hale geldiğinde, Lance ile olumluydum. Daha önce söylediğim şeyleri değiştirmeyeceğim çünkü o (bu) seviyede değildi.”

Villeneuve Stroll’ün Montreal’deki başarısının Bakü’de daha iyi bir iş çıkarması için kendisine güven sağladığını düşünüyor.

“Montreal’deki puanlar ona yardımcı oldu.”

“Montreal’de hızlı değildi ama herkes sorun yaşadı, o ise burnunu pislikten uzak tuttu, puanlar kazandı ve omuzlarındaki bir yükü hafifletti.”

“Bunu Bakü’de görebilirdiniz. Herkes bir başkasına çakarken, o yapmadı. Evet şanslıydı ama hızlıydı da, hiç aptalca bir şey yapmadı ve podyum elde etti. Bunda yanlış bir şey yok.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz