Stewart, Bakü’de Hamilton’ın Vettel’i Kışkırttığını Düşünüyor

0

Üç kez dünya şampiyonu Sir Jackie Stewart, Bakü’deki Hamilton-Vettel çarpışmasında Hamilton’ın Vettel’i kışkırttığını ama yine de Vettel’in yaptığının büyük bir hata olduğunu söylüyor.

Güvenlik aracı seansında Hamilton’ın fren testi yaptığını düşünen Vettel rakibine kasıtlı olarak çarpmıştı.

FIA’ya göre Hamilton’un yaptığı fren testi değildi. Stewart, Vettel’in hareketinin düşüncesizce olduğunu düşünmesine rağmen, Hamilton tarafından kışkırtıldığını hissediyor.

The Flying Lap programında konuşan Stewart, “Vettel’in Lewis’le çarpışmada tamamen hatalı ve sorumsuz olduğundan hiç kuşkum yok.”

“Öfke anı ya da her ne olursa olsun, yine de doğru değildi. Ancak, bence daha önemli olan daha başka bir taraf var. Yaşananların sebebi Lewis’in ayağını gaz pedalından tamamen çekmiş olması ya da liderin arkasındaki kimsenin beklemediği bir anda frene dokunmasıydı.”

“Vettel, dört kez dünya şampiyonu için hızlı tepkiyle de olsa, kasıtsız olarak Hamilton’a çarptı. Ama gerçek şu ki o ve diğer sürücüler hızlanmaya hazırken [Hamilton’un yaptığı] şiddetli bir yavaşlamaydı. Çünkü güvenlik aracı zaten gözden kaybolmuştu.”

“Kuşkusuz bu, Vettel’in ruh halini kışkırttı ve zihin yönetimi çalışmıyordu.”

“Açıkladığım gibi, bence Vettel, Lewis Hamilton ile çarpışmada kesinlikle hatalıydı, büyük bir hataydı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz