Palmer Yaz Arası Öncesi Kötü Talihini Sonlandırmak İstiyor

0

Şu ana kadar işleri pek de yolunda gitmeyen ve yapılan 8 yarışta henüz puan alamayan Jolyon Palmer kötü şansını yenmek istiyor.

Renault pilotu Jolyon Palmer’ın bu sezonki en iyi derecesi Monako ve Kanada’da elde ettiği 11.likler. Palmer’ın takım arkadaşı Nico Hulkenberg ise 4 kez ilk 10’da finish görerek 18 puan topladı.

İngiliz pilotun yaşadığı zor hafta sonları Azerbaycan’da da devam etti. İkinci antrenman seansında kaza yapan Palmer’ın aracı üçüncü antrenman seansında yakıt kaçağı sonucu alev aldı. Aracın gördüğü hasardan dolayı Palmer sıralama turlarına katılamadı.

Pazar günü yarışa son sıradan başlayan Palmer, aracın motorunda çıkan arıza sonucu yarışa veda etmişti. Genç pilot önümüzdeki hafta Red Bull Ring’de yapılacak yarış içinse gelişme kaydedeceklerinden emin.

“Avusturya’da daha iyi bir aracımız olacağına eminim. Hedefimiz hep aynı: puan almak.”

“2014’te GP2’de burada yarışmış, 2015’te de bir antrenman seansına katılmıştım. (Red Bull Ring) yarışmaktan zevk aldığım bir pist.”

“Avusturya GP’si geçen sezon en iyi yarışlarımdan birisiydi. Bu yüzden sahip olduğum bilgiyi ve kendime olan güvenimi piste dökmek istiyorum.”

“Kötü talihimize bir son vermemiz gerekiyor. Umarım Avusturya’dan başlamak üzere yaz arasına kadar her şeyi bir araya getirip kötü şansımıza son verebiliriz.”

Palmer’ın takım arkadaşı Nico Hulkenberg ise 9 viraja sahip Red Bull Ring’in zor bir pist oldğunu düşünüyor.

“Az virajlı kısa bir pist ama yanlış bir izlenime kapılmamalıyız. Çok teknik ve zorlayıcı bir pist. Çok fazla yükseklik değişimi var.”

“Kağıt üzerinde kolay gözükse de iyi bir tur zamanı elde etmek hiç de kolay değil.”

“Aracın dengesini bulmalıyız. Orta hızda geçilen virajlar var, bu yüzden dengeyi bulmak iyi bir tur atmak için çok önemli.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz