Kvyat’ı Toro Rosso’nun Dayanıklılık Sorunları Engellemiş

0

Daniil Kvyat, sezonun şu ana kadarki kısmında zayıf kalma nedeninin Toro Rosso’nun yaşadığı dayanıklılık problemleri olduğuna inanıyor.

Rus pilot, takıma motor sporlarının zirvesinde olmayı hak ettiğini göstermeye çalışıyor.

Kvyat, 8 yarışın üçünde mekanik problemden dolayı yarış dışı kaldı. Rus pilot, şu ana kadar 4 puan toplarken takım arkadaşı Carlos Sainz Jr. 29 puan topladı.

”Yaşadığım sorunların potansiyelimi tam olarak göstermediğinden dolayı biraz endişeliyim. Tabii ki böyle devam etmek istemiyorum. Takımdan her şeyi incelemesini isteyeceğim, çünkü tam olarak mutlu değilim.”

”Elimden geleni yapıyorum ve bilirsin, bu durum çok sinir bozucu.”

Daniil Kvyat, geçen hafta Azerbaycan yarışının 10. turunda yaşadığı elektrik problemiyle yarış dışı kalmış ve muhtemel puanlardan mahrum kalmıştı.

”Çok iyi bir cuma ve cumartesi günü geçirmiştik. Yarışta biraz daha gelişmemiz gerekiyordu ancak daha sonra işler bir şekilde yine karıştı.”

”Yarışı bitiren herkese bedavadan puanlar gitti. Açıkçası yarışı yüreğim buruk bir şekilde izledim.”

”Ne zaman böyle bir yarış olsa; ya aracım problem çıkartıyor ya 3 sıra geri düşme cezası ya da bu tür şeyler yaşıyorum.”

”Her şey tüm hızıyla devam ediyordu ve ben ‘Ahh, bedavadan bir pozisyon daha, bir tane daha ve bir tane daha… Orada olsaydım 3. olabilirdim!’ diyerek yarışı oturduğum yerden seyrediyordum.”

”Bu çok moral bozucu ve Toro Rosso’ya geldiğimden beri bu şekilde görünüyor. Bunun en kısa sürede olumlu olarak değişmesini istiyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz